Ana Sayfa Genel Koronavirüs aşısından muaf olacaklar açıklandı

Koronavirüs aşısından muaf olacaklar açıklandı

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalar ile birlikte, Koronavirüs aşısından muaf alacaklar ortaya çıktı. Hadi gelin detaylara birlikte bakalım.

Sağlık Bakanı Fahrettin koca bazı açıklamalarda bulundu ve bunun sonucunda koronavirüs aşısından muaf olacaklar yavaş yavaş belli olmaya başladı. Küresel çapta 70 milyona yakın insanın hastalanmasına neden olan ve ölümcül birçok etkisi tespit edilen bu salgın, ne yazık ki bir türlü durmadı.

Ölü sayısının hem Avrupa hem de Türkiye’de ciddi oranda artmaya başladığı son zamanlarda, bazı ilginç detaylar ortaya çıktı. Aşının herkese zorunlu olup olmadığının bilinmemesi detayları daha önemli hale getirdi.

Herkes bu aşıyı olmak zorunda değil

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklamalara bakılırsa; 18 yaşından küçüklere, hamilelere, emzirenlere ve hastalığı son 6 ay içinde atlatmış olanlara herhangi bir aşı işlemi uygulanmayacak.

Koronavirüs aşısından muaf olacaklar

Bugüne kadar ilk defa bilim kurulu veya Sağlık Bakanlığı tarafından aşı olmayacaklar açıklamış oldu. Herkes aşının zorunlu olup olmadığını merak ederken böyle bir açıklama yapılması son derece yerinde oldu.

Türkiye nüfusunun şu anda 83 milyon olduğu tahmin ediliyor. Genel olarak değerlendirildiğinde, nüfusun yüzde 60 gibi bir bölümünün aşılanması gerektiği ifade ediliyor. Aksi halde genel bir koruma sağlamak pek mümkün olmayacak. 4 ila 6 ay aralığında COVID-19 hastalığına yakalananlar tespit edilecek ve aşıdan muaf olabilecek.

Tüm bu açıklamalar yapılmasına rağmen henüz konuyla alakalı bazı soru işaretleri bulunuyor. Birçok kişi aşı olmayacağını söylerken yine birçok kişi bu aşıyı mutlaka olmaları gerektiğini ifade ediyor. Peki siz bu aşıdan muaf olacak mısınız? Yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

1 YORUM

  1. Zaten aşı olma zorunluluğu olmayacak. İstemeyen olmayabilir. Burada muaf olanlar zaten olması gerekmeyenler, hatta isteseler de yapılmayacak olanlar. Yazı da sanki bir tek bunlar muaf gibi bir algı olabilir. Öyle bir şey yok, isteğe bağlıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting