Kanye West sosyal medya kanallarından ban yedi!

Instagram, NFT özelliklerini 100'den fazla ülkeye genişletiyor

Dünyanın en önemli rap müzikçilerinden biri olan Kanye West iki güç içerisinde resmen sosyal medya dünyasından aforoz edildi!

Kanye West sosyal medya kanallarından ban yedi! Sosyal medya artık herkes için vazgeçilmez bir kullanım aracı. Bununla birlikte eğer ünlü bir isimseniz, varlığınızı sürdürebilmeniz ve hatırlanabilmeniz için neredeyse sosyal medyaya muhtaçsınız. İşte bu açıdan bakıldığında iki gün içerisinde hem Instagram’dan hem de Twitter’dan kovulan Kanye West’in adeta aforoz edildiğini söyleyebiliriz.

Instagram uygulaması çöktü!

Kanye West’i bu noktaya getiren süreç ise iki gün önce Instagram üzerinden yaptığı bir paylaşımla başladı. Yahudi karşıtı olarak nitelendirilen ve Instagram kullanım koşullarına aykırılık oluşturduğu belirtilen paylaşımı sonrasında Instagram hesabı kısıtlanan ünlü rapçi, bu gelişme sonrası DM’yi kullanamaz, yorumda bulunamaz ve paylaşım yapamaz hale geldi.

Instagram uygulaması çöktü!

Kanye West sosyal medya kanallarından ban yedi!

Bu gelişme sonrası adeta işlevsiz kalan Instagram’da bulunmayı gereksiz gören West, 2 yıldır herhangi bir paylaşım yapmadığı Twitter’a geldi ve buradan Mark Zuckerberg’i suçlayan bir açıklama yaptı. İlk paylaşımına “Twitter’a tekrar hoş geldin sevgili dostum.” şeklinde yanıt veren Elon Musk’ın bu tweeti bir hayli dikkat çekerken, ünlü rapçinin Twitter’dan yasaklanması da uzun sürmedi.

Instagram Reels'larda ortaya çıkan bir sorunu düzeltti

Tıpkı Instagram’da olduğu gibi, Twitter’da da Yahudi karşıtı paylaşım suçlamasıyla karşı karşıya kalan ünlü isim, bu defa hesabına tamamen giremez oldu. Instagram’ın aksine doğrudan West’in hesabını donduran Twitter, kullanıcısının paylaşımlarının kendi politikalarına uymadığını belirtti.

Yaptığı paylaşımlar sonrasında 2 gün içerisinde dünyanın en önemli sosyal medya platformlarının ikisinden dışlanan Kanye West’in bir sonraki adımının ne olacağı ise merakla bekleniyor.

Deadpool 3’ün çekimleri çok yakında başlayacak