Epic Games şaşırtıcı hamlesini yaptı

Epic Games şaşırtıcı hamlesini yaptı

Epic Games ve Match Group, Google’a karşı açtığı davaları arama devi aleyhindeki ek iddiaları da içerecek şekilde genişletmeye çalışıyor. İşte detaylar.

Cuma günü Kaliforniya’nın Kuzey Bölgesi’ndeki bir federal mahkemeye sunulan bir önergede iki şirket, Google’ı rakip Android uygulama mağazaları oluşturma araçlarına ve yeteneğine sahip geliştiricilere ödeme yapmakla suçladı. Özellikle Epic Games ve Match, Project Hug gibi anlaşmalara işaret ediyor. Epic tarafından geçen yıl yapılan bir şikayete göre, daha sonra “Uygulamalar ve Oyunlar Hız Programı” olarak adlandırılan girişim, Google’ın Android’in en popüler geliştiricilerinden bazılarını Play Store’da tutmak için milyonlarca dolar harcadığını gördü.

Epic Games şaşırtıcı hamlesini yaptı

Hareket, “Bu anlaşmalardan bazıları, geliştiricilerin rakip uygulama mağazalarını başlatmasını durdurmayı amaçladı ve durdurdu” diye belirtiyor ve Google’ın birincil ABD antitröst yasası olan Sherman Yasası’nı “kendi başına” ihlal ettiğini ekliyor. Google, Engadget’a harekete karşı çıkacağını söyledi. Bir şirket sözcüsü, “Epic Games ve Match, başarısız davalarına daha fazla yanlış iddialar ekliyor ve rekoru doğrudan mahkemede karşı çıkmayı dört gözle bekliyoruz” dedi.

“Epic ve Match’in iddialarını dayandırdığı program, geliştiricilere yeni veya güncellenmiş içerik yayınladıklarında Google Play kullanıcılarına avantajlar ve erken erişim sağlamaları için teşvikler sağlıyor; geliştiricilerin iddia ettikleri gibi rakip uygulama mağazaları oluşturmasını engellemiyor ”diye eklediler. “Aslında program, Google Play’in işletim sistemleri ve uygulama mağazaları için bir dizi seçeneğe sahip geliştiriciler için sayısız rakiple adil bir şekilde rekabet ettiğinin kanıtıdır.”

Burger King mobil uygulaması yüzünden tepkilerin odağında!


Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir