Ana SayfaSosyal MedyaRus Instagram fenomenleri hüngür hüngür ağlıyor

Rus Instagram fenomenleri hüngür hüngür ağlıyor

Rus Instagram fenomenleri sosyal medya platformlarında iyice gündem oldu. Fakat bu defa paylaşımları nedeniyle değil. Hadi gelin merak edilen detaylara birlikte bakalım.

Rus Instagram fenomenleri yaşanan son gelişmelerden sonra ağlamaya başladı. Özellikle bazı yaptırımlar ülkedeki birçok kişinin canını fena halde sıktı. Bildiğiniz üzere Rusya ve Ukrayna Savaşı devam ederken ülkelerde yaptırıma bir şekilde devam ediyor.

Her ülkenin veya şirketin farklı bir yaptırımı var. Mesela dünyanın en büyük sosyal medya devi olarak bilinen Meta, Rusya tarafından başlatılan işgal hareketleri nedeniyle Instagram hizmetini ülkede askıya alma kararı aldı. Ayrıca Rusya instagram’ın ülkede yasaklandığını söyledi. Yani karşılıklı atışma gerçekleşti.

Rus Instagram fenomenleri ne hallere düştü

Yaşanan tüm bu gelişmelerin ardından Instagram fenomenleri hesaplarının erişime kapatılacağını belirtti. Binlerce insanın Dünya ile iletişim kurmasını sağlayan sosyal medya platformları böylece Rusya’dan tamamen uzaklaşmış olacak.

Instagram gibi son derece önemli bir sosyal medya platformunun engellenmesi fenomenlerin takipçiler ile bağlantı kurmasını engelleyecek. Rusya başkanı Putin ve yönetimi aslına bakacak olursak tam olarak bunu istiyor. Rusya’nın Dünya ile herhangi bir bağlantısının kalmaması onların işine gelecek gibi görünüyor. Böylece gerçekler görülemeyecek ve Rus medyasının yaptığı propaganda ön plana çıkacak.

Milyonlarca takipçili hesaplar erişme kapatılıyor

Rus fenomenlerden olan Olga Buzova mağduriyet yaşayan kişilerden sadece bir tanesi. Kendisi Birleşik Arap Emirlikleri bölgesine taşınacak. Buradaki bir lüks tatil beldesine yerleşeceğini söyleyen ünlü fenomen paylaşımlarını buradan devam ettirecek.

Instagram, Kanye West’i 24 saat askıya aldı

Sosyal medyada viral olan bir paylaşıma baktığımızda kendisinin hüngür hüngür ağladığını görüyoruz. Böyle bir tepki vermesinin en önemli nedeni ise bir daha takipçileri ile herhangi bir iletişim kuramayacak olması. Bu durum aynı zamanda sosyal medya fenomenlerinin para kazanmasını engelleyecek. Yani hem ekonomik hem de psikolojik etkileri çok fazla olacak. Bu durum bazı Instagram fenomenlerini çıldırma noktasına getirdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting