Kanye West tartışmalı uygulama Parler’ı satın alıyor

kanye west

Geçen hafta, Kanye West, bir hafta sonu gönderilerinin ardından Twitter ve Instagram platformlarındxan atılmıştı. Şimdi, hip-hop yıldızı tartışmalı “ifade özgürlüğü” sosyal medya uygulaması Parler’ı satın aldığı haberiyle adını duyurdu. İşte detaylar.

Parler’ın arkasındaki şirketin yaptığı açıklamalara bakılrsa anlaşma hızlı bir şekilde gerçekleşiyor gibi görünüyor. Ancak fiyat açıklanmadı. Parlement Technologies CEO’su George Farmer, “Önerilen satın alma, Parler’a tüm seslerin memnuniyetle karşılandığı iptal edilemez bir ekosistem yaratmada gelecekte bir rol sağlayacaktır” dedi. Kanye West, “Muhafazakar görüşlerin tartışmalı olduğu düşünülen bir dünyada, kendimizi özgürce ifade etme hakkımız olduğundan emin olmalıyız” dedi.

kanye west

Twitter’a döndükten kısa bir süre sonra West, Yahudi karşıtı bir mesaj yayınladı ve bu mesaj sonunda şirket tarafından atıldı. Bir sözcü, “Söz konusu hesap, Twitter’ın politikalarının ihlali nedeniyle kilitlendi” dedi. Kanye West ayrıca Instagram’da başka bir ırkçı mesajla bir ekran görüntüsü paylaştı ve benzer şekilde o site tarafından kısıtlandı. Gelecekteki potansiyel Twitter sahibi Elon Musk, West’e tweetiyle ilgili endişelerini dile getirmişti.

Bu arada, Parler, ABD Capitol ayaklanmasının ardından Ocak 2021’de yasaklandıktan sonra Google Play’e ancak kısa süre önce geri döndürüldü. Bir Google sözcüsü, kaldırma işleminin uygulamanın “şiddeti teşvik eden yayınlar gibi korkunç içerikleri kaldıran denetleme politikaları ve yaptırımları” eksikliğinden kaynaklandığını söyledi. Apple, benzer nedenlerle uygulamayı kaldırdı, ancak Mayıs ayının başlarında geri yükledi.

Gotham Knights minimum sistem gereksinimleri belli oldu