Google Pixel 7 Mini ufukta göründü

g77

Pixel 7 serisinin piyasa sürülmesiyle seri büyük ilgi gördü, firma daha önce planladığı gibi şimdi de cihazın mini versiyonu olan Google Pixel 7 Mini’yi çıkarmaya hazırlanıyor.

Çin kaynaklı haberlere göre arama motoru devi Google Pixel 7 Mini’yi piyasaya çıkaracak. Bunun nedeni olarak ortaya çıkan yeni yayınlanan kaynak kodları oldu. Küçük ekranlı bir akıllı telefon kodları olduğu gibi aynı zamanda katlanabilir akıllı telefon üzerinde de çalıştığı ortaya çıktı.

Google Pixel 7 Mini

Pixel 7 serisinin en son kaynak kodu, “Felix” ve “Lynx” (Via Notebookcheck ) kod adlı iki yeni cihaza referanslar içeriyor. “Felix”in uzun süredir söylentili Pixel Fold olduğu ve “Lynx”in üçüncü bir Pixel cihazının kod adı olduğu, muhtemelen Pixel 7 Ultra veya Google Pixel 7 Mini olduğu bildirildi. Ancak, cihazların takma adı henüz resmi olarak doğrulanmamış durumda.

Yayınlanan kod, ultra geniş açılı kameranın ve “Lynx”in selfie kamerasının Sony’nin IMX712 sensörleriyle donatılacağını ima ediyor. Ayrıca cihaz, Pixel 6 ve Pixel 7’de kullanılan BCM4389 WiFi/BT yongasından Qualcomm’un WCN6740’ına geçiş yapacak.

Ayrıca “Lynx”, Pixel 6, Pixel 7 ve Pixel 6a gibi Pixel modellerinde bulunan aynı ekran panelini kullanacak. İlk söylentiler Pixel 7 Ultra için 2K ekran önerirken, bu cihaz sadece 1080p ekrana sahip. “Ultra” takma adı olan bir Pixel 7 serisi cihazın Pixel 7 Pro’dan daha kötü bir ekran kullanması pek olası görünmüyor . Bu, “Lynx”in büyük olasılıkla Pixel 7 Mini olduğu anlamına geldiği belirtiliyor.

 

Honor 80 serisi hakkında bilgiler gelmeye başladı