James Bond, Hitman’i oyun dışı bıraktı

123 32

Oyun dünyasında bu aralar ilginç gelişmeler yaşanıyor. PC Gamer’ın bildirdiğine göre kült haline gelen Hitman serisine ara verilmiş durumda. Yapımcı IO Interactive, en son çıkan Hitman oyununu desteklemeye devam edecek. Fakat yeni bir proje şimdilik ufukta görünmüyor. Bunun nedeni ise 007 James Bond!

PC Gamer’ın haberine göre IO Interactive’dan önemli bir isim olan Christian Elverdam, Eurogamer’la röportaj gerçekleştirdi. Elverdam röportajda, “Şimdilik Hitman serisine yeni bir ana oyun çıkarmayı planlamıyoruz. Seriye bir süreliğine ara vermiş durumdayız. Çünkü zamanımızın neredeyse hepsini başka bir ajan için harcıyoruz. Tabii ki Ajan 47’ye geri döneceğiz, çünkü o şirketimizin kalbinde yer alıyor” açıklamasını yaptı.

Elverdam’ın bahsettiği “başka bir ajan” elbette 2020’de duyurulan ve Project 007 olarak adlandırılan yeni James Bond oyunu. Yeni Bond oyunu açıklanalı neredeyse 3 sene olacak, geçen süre içinde yapımla ilgili çok az detay verildi. Fakat orijinal bir hikayesi olacağını biliyoruz.

hitman

IO Interactive kısa süre önce Hitman 3’ü World of Assassination olarak yeniden markalaştırdı. Önceki iki oyun, üçüncü oyun sahiplerine ücretsiz olarak sunuldu. Bununla birlikte Freelancer adında yeni bir oyun modu da yapıma dahil edildi.

Kulislerde fısıldananlara göre aslında yeni Hitman oyunu kağıt üzerinde planlanmış ve çok küçük bir ekip üzerinde çalışıyormuş. Fakat oyunun erken aşamada olduğu, 2027’den önce çıkmayacağı vurgulanıyor.

Merakla beklenen oyundan kötü haber geldi