Merakla beklenen oyundan kötü haber geldi

System Shock

System Shock oyun dünyasının klasiklerinden biridir. Çıktığı dönemde oldukça ses getirmişti. Hikaye, oynanış ve daha birçok noktada kendinden sonra gelen birçok oyunu da etkiledi. Bu efsanenin remake sürümü uzun zamandır bekleniyordu. Son gelişmelere göre biraz daha bekletecek. İşte detaylar…

System Shock Remake için biraz daha sabretmek gerekiyor. Geliştiricilerin açıklamasına göre oyunun PC sürümü 30 Mayıs’ta çıkacak. Normalde Mart ayında yani bu ay çıkması gerekiyordu. Nightdive Studios, Steam’de paylaştığı gönderide, “Oyunu Mart sonunda çıkarmayı planlıyorduk. Fakat yetiştireceğimiz zamanın ötesine geçti. Böyle şeyler olabiliyor. System Shock Remake, PlayStation 4/5, Xbox One ve Series S/X için zamanı geldiğinde yayınlanacak. Daha fazla ayrıntıyı daha sonra duyuracağız” açıklamasını yaptı. Sonuç olarak oyunun konsol sürümünün de ne zaman çıkacağı belirsiz.

system shock

Nightdive Studios, Remake için 2016’da Kickstarter’da kampanya başlattı. Kampanya için 900 bin dolarlık hedef belirlemişlerdi, ancak oyuncuların ilgisi yüksek oldu ve kampanyada 1.3 milyon doların üzerinde para toplandı.

Oyunun geliştirilmeye başlanmasından birkaç sene sonra geçtiğimiz sene Haziran ayında Remake’in büyük ölçüde tamamlandığı duyuruldu. Bu duyuruyu Nightdive Studios’tan Larry Kuperman yapmıştı. Kuperman, oyunun mümkün olduğunca en iyi ve en az hataya sahip sürümünü çıkarmak istediklerini vurgulamıştı.

Orijinal System Shock, 1994 yılında çıktı. Oyuncular, SHODAN isimli yapay zekanın kötü planlarını bozmaya çalışan hackerı canlandırıyordu. Remake oyun, orijinal yapımın oynanış mekaniklerini koruyor. Bununla birlikte çarpıcı görselik, yenilenmiş kontroller, tamamen yeni bir arayüz ve daha birçok yenilik sunuyor.

iQOO Z7 serisinin çıkış tarihi belli oldu


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir