iPhone kullanıcıları katlanabilir telefonlara geçiyor

katlanabilir telefonlar

Motorola tarafından paylaşılan son veriler, iPhone kullanıcılarının katlanabilir telefonlara geçmeye, sıradan bir Android telefona geçmekten çok daha sıcak baktığını gösteriyor.

Bildiğiniz gibi iPhone sahiplerinin başka marka telefonlara geçiş oranı oldukça düşük. iPhone sahipleri genelde telefonlarını bir sonraki iPhone modeliyle değiştirmeyi tercih ediyorlar. Avrupa ve Asya gibi bölgelerde iPhone’dan Android’e geçiş yine belli bir ölçüde olsa da özellikle ABD’de buna çok daha az rastlanıyor. Hatta yapılan araştırmalar, ABD’de özellikle gençlerin iPhone’dan başka telefon kullanmayı utanılacak bir şey olarak gördüğünü gösteriyor. Ancak gelen son bilgilere bakılırsa Apple kullanıcılarının bu sadakatini test eden yeni bir trend ortaya çıkmış durumda. Bu trend de son dönemde sıkça karşımıza çıkmaya başlayan katlanabilir telefonlardan başkası değil.

 

 

katlanabilir telefonlar

Konuyla ilgili açıklama Motorola’dan geldi. Yeni katlanabilir telefonlarını kısa süre önce resmen tanıtan Motorola, iPhone kullanıcılarının katlanabilir telefonlar almak için Apple dışı bir markaya geçmeye daha sıcak baktığını söylüyor. Motorola’nın Kuzey Amerika departmanının başındaki isim olan Allison Yi, Razr kullanıcılarının, yani katlanabilir telefonlarından alanların yaklaşık yüzde 20’sinin iPhone’dan Razr’a geçiş yaptığını açıkladı. Bu da iPhone’dan diğer modellere olan geçişin normal oranının çok üstünde bir rakamla karşı karşıya olduğumuz gösteriyor.

Dahası önümüzdeki yıllarda bu telefonların çok daha popüler hale gelmesi bekleniyor. Bu da önümüzdeki yıllarda iPhone’dan bu telefonlara geçişin daha da artabileceği anlamına geliyor.  Görünen o ki Apple’ın kullanıcılarını elinde tutabilmesi için bir an önce kendi katlanabilir telefonunu geliştirmesi gerekecek. Şirket katlanabilir ekranlar üzerinde çalışmaya çoktan başlamış durumda. Ancak bu çalışmanın yeni ürünlere yansıması en az birkaç yıl daha alacak gibi duruyor ki bu da Apple’ın rakiplerinin arkasında kalmasına sebep olabilir.

PlayStation Plus’tan NBA 2K23 bombası


Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir