iPhone SE 4 çıkış tarihi ve tasarımına ilişkin önemli iddialar var

Apple self servis programı başlatıyor! Cihazlarınızı kendiniz tamir edeceksiniz

Apple’ın uygun fiyatlı iPhone modeli olarak bilinen SE serisi, yeni üyesine ne zaman kavuşacak? İşte ünlü duyumcunun iPhone SE 4 hakkındaki iddiaları.

iPhone SE 4 çıkış tarihi ve tasarımına ilişkin önemli iddialar var. Amerikalı teknoloji devi Apple’ın akıllı telefon modellerinden birini satın almak istiyorsanız, genelde oldukça önemli tutarları gözden çıkarmanız gerekiyor. Hele bir de bu telefona sahip olabilmek istediğiniz ülke Türkiye ise, son model bir iPhone için bir servet ödemeniz gerekebilir. İşte bir iPhone sahibi olmak ancak yine de çok büyük paralar ödemek istemeyenler için geliştirilen iPhone SE modeli tam da bu amaca hizmet eden bir akıllı telefon olarak karşımıza çıkıyor.

Apple iPhone SE'yi yeni düşük karbonlu alüminyumdan üretti

İlk modeli 2016 yılında piyasaya çıkan iPhone SE, diğer iPhone modelleri gibi her yıl yenilenen bir isim değil. Nitekim serinin ikinci modelinin 2020 yılında üçüncü modelinin ise 2022 yılında satışa sunulmuş olması, Apple’ın iPhone SE için standart iPhone modellerinden daha farklı bir strateji izlediğini gösteriyor.

iPhone SE 2022

iPhone SE 4 çıkış tarihi ve tasarımına ilişkin önemli iddialar var

Apple’a yakınlığıyla bilinen ünlü duyumcu Ross Young’un iddialarına göreyse de, iPhone SE 4 olarak adlandırılabilecek olan serinin en yeni modelini ancak 2024 yılı içerisinde göreceğiz.

Apple iPhone SE'yi yeni düşük karbonlu alüminyumdan üretti

Çıkış tarihi bilgisi vermekle de yetinmeyen Young’un bir diğer iddiası ise yeni modelin tasarımıyla ilgili oldu. Eğer ünlü duyumcu haklıysa, bir sonraki iPhone SE modelinde Apple ile özdeşleşen home tuşuna veda edebiliriz. Standart iPhone modellerinde çoktan tarihe karışan bu tuşun iPhone SE’den de kaldırılması, Apple hayranları için bir dönemin kapanması manasına gelecektir.

Elon Musk Twitter’ı X uygulaması için mi alıyor?