Apple’ın Yeni Kulaklığı Lightning Kullanacak! İşte Videosu!

Apple iPhone 7 2

Tanıtım tarihi yaklaşırken Apple İphone 7 hakkındaki iddialar ciddileşmeye başladı. En önemli İddialardan birisi olan kulaklığın 3.5mm jak kullanmaması ile ilgili çok önemli bir video yayınlandı.

Apple, İphone 6 ile başlattığı önemli yenilikleri 6S ve SE’da küçük eklemelerle devam ettirmiş ve satışları düşsede inanılmaz satış rakamlarına ulaşmıştı. Firmanın satış grafiğini arttırmasını ümit ettiği yeni modeli ise İPhone 7. Apple’ın düşüş gösteren satış grafiklerini arttırabilmek için İPhone 7’de büyük yenilikler yapacağı yönünde ciddi iddialar bulunuyor. Bu yeniliklerden biri de 3.5 mm olan kulaklık girişini kaldırması. Uzun zamandır dillendirilen iddialardan olan yeni kulaklık girişi iddiasıyla ilgili önemli bir kaynaktan çok önemli görüntüler geldi.

EverythingApplesPro tarafından yayınlanan videoda Apple’ın yeni EarPods kulaklığı görünüyor. Kulaklık İPhone’un şarj ve data transferi için kullandığı Lightning portunu kullanarak telefona bağlanıyor. 1 dakikalık videoda biraz kalın ve uzun olan Lightning girişi ile İPhone’a bağlanan kulaklıkları telefon algılıyor sesi kulaklıklar üzerinden vermeye başlıyor. Videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Apple İsmi Netleştirmedi

Kulaklık konusundaki iddialar netlik kazanma noktasına gelmişken isimlendirme konusundaki belirsizlik sürüyor. Bazı kaynaklar 5.5 inç büyüklükteki iPhone modelini iPhone 7 Plus olarak adlandırırken, bazıları ise bu cihazdan iPhone 7 Pro olarak bahsediyor. İsimlendirme konusundaki bu belirsizlik için Eylül ayına kadar beklemek gerekecek.

Kısa bir süre önce de yeni iPhone modelinin çıkış tarihi ile ilgili olarak 12 Eylül günü işaret edilmişti. Daha önceki  etkinliklere bakarak bunun mümkün olabileceğini söyleyebiliriz.

Volvo S90; Üç Alman’a Meydan Okudu!