iPhone Fold çıkış tarihi netleşiyor

iPhone X Fold

Teknoloji dünyasının önde gelen isimlerinden biri olan Apple’ın, katlanabilir akıllı telefonlara karşı daha ne kadar kayıtsız kalabileceği merak ediliyor.

iPhone Fold çıkış tarihi netleşiyor. Apple dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olabilir ancak bu durum, Amerikalı teknoloji devinin her zaman sektörde öncü konumunda olduğunu göstermez. Bugüne kadar pek çok defa farklı örneklerini gördüğümüz bu durumun son yansıması ise katlanabilir akıllı telefonlarda oldu.

iPhone Fold çıkış tarihi

Tartışmasız bir şekilde Samsung’un hakimiyetinde olan katlanabilir akıllı telefon sektörü, Apple için hala pek bir anlam ifade etmiyor. Her ne kadar ara sıra Apple’ın katlanabilir akıllı telefonlar üzerinde çalıştığına yönelik bilgiler gelse de, bugüne kadar bu konuya ilişkin elle tutulur bir haber yapılmış değil.

iPhone Fold çıkış tarihi

iPhone Fold çıkış tarihi netleşiyor

Öte yandan Apple’a yakınlığıyla bilinen ve genelde verdiği bilgilerin doğru çıkmasıyla adını duyurmuş olan Ming-Chi Kuo, Apple’ın katlanabilir akıllı telefon planlarına ilişkin çok önemli iddialar paylaştı.

iPhone Fold çıkış tarihi

Kuo tarafından Twitter üzerinden dile getirilen iddialara göre, Apple’ın katlanabilir akıllı telefonlar üzerine çalıştığı kesin. Dahası, şirketin öncelikli amacı dış yüzeyde bulunacak olan ekranın E-Ink yani renkli elektronik ekran olması. Elektronik mürekkep manasına gelen E-Ink teknolojisinin en önemli özelliği, maliyetinin ucuz olması. Tabi bunun yanında pil tasarrufu açısından biçilmiş kaftan olduğunu da unutmamak gerek.

Peki bu cihaz ne zaman çıkacak? Ünlü analiste göre, Apple katlanabilir akıllı telefonları en erken 2025 yılı içerisinde piyasaya sürecek. Bu yıldan daha önce satışa çıkması ise Kuo’ya göre pek mümkün değil.

Operation Mincemeat filmi hakkında ilginç iddia


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir