Disney Plus reklamlı üyeliği için düzenleme yapacak

Disney+

Variety ve The Wall Street Journal’ın haberine göre, Disney Plus’ın reklam destekli planı bu yıl içinde yayına girdiğinde, bir saat veya daha kısa süren filmlerde ve şovlarda dört dakika boyunca reklam yayınlayacağı bildiriliyor. Variety’nin işaret ettiği gibi, bu Disney’in bazı rakiplerine göre saat başına daha az reklam sunmasını sağlayacaktır.

Disney Plus reklamlı üyeliği için düzenleme yapacak. NBC’den Peacock, her saat içerik için beş dakikadan fazla reklam yayınlamıyor, HBO Max ise saatte dört dakika reklam gösteriyor. Disney Plus’ın planlanan reklam sayısı, bir saat içinde dokuz ila 12 reklam arasında çalışan Disney’in sahip olduğu Hulu’yu bile geride bırakıyor.

Disney Plus akışında reklamlar sunmaya başlayacak

Reklamların içeriğine gelince, şirketin aile dostu imajını korumak için temkinli bir yaklaşım sergilediği bildiriliyor. Disney, alkol veya siyasetle ilgili herhangi bir şey gibi yetişkinlere yönelik temaları olabilecek reklamları kesmekle kalmıyor – Variety, Disney’in rakiplerinden gelen reklamları da kabul etmeyeceğini bildiriyor.

Disney Plus akışında reklamlar sunmaya başlayacak

Disney Plus reklamlı üyeliği için düzenleme yapacak

Disney, bir çocuk profili tarafından da kullanılıyorsa, reklamları tüm şovlardan kaldırmayı planlıyor. Duruma aşina olan kaynaklar, Variety’ye Disney’in, bir kullanıcının çocuk profili olmasa bile okul öncesi izleyicilere yönelik şovlardaki reklamları kaldıracağını söylüyor.

Disney+ 10 milyon

Mart ayında Disney, 2022’nin sonlarında ABD’de daha ucuz, reklam destekli bir seçenek sunacağını ve daha sonra gelecek yıl diğer ülkelerde kullanıma sunulacağını duyurmuştu. Daha ucuz seçeneğin ne kadara mal olacağına dair herhangi bir ayrıntı yok – Disney Plus şu anda reklamlar olmadan ayda 7,99 dolar.

WhatsApp, gruplardan sessizce çıkmanızı sağlayan bir özelliği test ediyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir