iPhone Fold 2024 yılında satışa sunulabilir

iphone fold

Yıllardır devam eden iPhone Fold söylentisi sonunda gerçeğe dönüşüyor. Apple’ın tedarikçilerinden alınan bilgilere göre Cupertino merkezli şirket yeni nesil katlanabilir ekranlı iPhone modeli için kolları sıvamış durumda. İşte detaylar.

iPhone Fold 2024 yılında satışa sunulabilir. Bilindiği üzere şu anda katlanabilir ekranlı model üreten 6 farklı firma bulunuyor. Huawei, Samsung, Xiaomi, Oppo, Vivo ve Motorola.

iPhone X Fold

Önümüzdeki süreçte katlanabilir ekranlı modellerin hızla yayılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Hali hazırda katlanabilir ekran formatını yalnızca üst seviye cihazlarda görebiliyoruz. Lakin birkaç sene içerisinde orta segment cihazlarda dahi katlanabilir ekranlı telefon trendi başlamış olacak.

iphone fold

Peki gelelim asıl sorumuza. Apple ilk katlanabilir ekranlı modelini ne zaman çıkartacak?

iPhone Fold 2024 yılında satışa sunulabilir

Bir süre önce Apple’ın iki farklı katlanabilir ekranlı telefon modeli üzerinde çalıştığı ve bu modellerden en az birisinin seri üretime geçeceği bilgisi sızdırılmıştı. Şimdi ise Apple’a yakın olan bazı isimler Apple’ın katlanabilir ekranlı modeli için geri sayıma geçtiğini raporladı.

apple may be working on a foldable iphone2 1507793403

İddialara göre Apple katlanabilir ekranlı modelinin tasarımında karar kılmış durumda. Ayrıca ilk modelin de en geç 2024 yılında tanıtılması planlanıyor. Elbette bunların şimdilik bir söylentiden ibaret olduğunu unutmamak gerekiyor. Fakat 2024 yılı iPhone Fold için kulağa oldukça mantıklı gelen bir tarih.

Elon Musk: “Twitter günde 4 milyon dolar kaybediyor”


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir