iPhone 16 Pro modellerinde ekran büyüyecek

123 34

Apple, 2020’de çıkardığı iPhone 12 serisinden bu yana iPhone’ların ekran boyutlarında önemli değişiklik yapmadı. Fakat bu durum gelecek sene çıkacak iPhone 16 ailesiyle birlikte değişecek görünüyor. Yeni yayınlanan bir rapor iPhone 16 Pro ve Pro Max’in ekranlarında büyüme olacağını ileri sürüyor.

Twitter’ın ünlü sızıntı kaynaklarından biri olan Unknownz21’e göre iPhone 16 Pro (Apple’ın belgelerine göre D93) 6.3 inç, iPhone 16 Pro Max (D94) ise 6.9 inç’lik ekran boyutuna sahip olacak. Bu boyutların ekranların tam boyutları olduğunu ve tasarımda yuvarlatılmış köşeler nedeniyle kalan alanın biraz daha küçük olacağını da belirtelim.

iPhone 14 Pro’da 6.1 inç, iPhone 14 Pro Max’te de 6.7 inç’lik ekran bulunuyor. Eğer iPhone 16 Pro modelleri için söylenen doğruysa ekrandaki büyüme dikkat çekici başka değişiklikleri de işaret ediyor. 0.2 inç’lik artış yeni bir tasarımın olabileceğini gösteriyor.

Ekran boyutlarının sadece Pro ve Pro Max modellerinde değişmesi, standart iPhone 16’nın 6.1 inç’lik ekran boyutunda kalması bekleniyor. Aslında bu iddiayı ilk olarak ekran analisti Ross Young gündeme getirmişti. Young, iPhone 16 Pro modellerinde ekranın daha büyük olacağını söylemişti. Fakat iPhone 16 ve iPhone 16 Plus hakkında herhangi bilgi vermemişti.

iPhone 16 Pro

Unknownz21 tüm bunlarla birlikte iPhone 16 Pro ve Pro Max’te periskop zoom kamera teknolojisinin olacağını da söyledi. Söz konusu yeni kamera bu sene sadece iPhone 15 Pro Max ile sınırlı olacak. Söz konusu periskop kamera, iPhone 14 Pro Max’te sunulan 3x yakınlaştırmaya kıyasla 5x ile 6x optik yakınlaştırmaya izin verecek. Kayda değer bir gelişme. Unknownz21, Apple’la ilgili sağlam bağlantılar sahip biri. Daha önce paylaştığı birçok bilgi de gerçek çıkmıştı.

Samsung, askeri kullanıma hazır Galaxy S23 ve XCover 6 Pro Tactical Edition’ı piyasaya sürdü


Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir