iPhone 15 Ultra ile 6.1 inçlik iPhone modelleri kalkabilir

iPhone 15 Ultra

Apple iPhone 14 serisi henüz yeni piyasaya sürülmüşken bir sonraki seri için bilgiler gelmeye başladı. iPhone 15 Ultra modelinin çıkma ihtimali bazı değişiklikleri de ortaya koyuyor.

iPhone 15 Ultra henüz onaylanan bir cihaz olmasa da söylentiler bu modelin firmanın bir sonraki serisinde ana telefon olacağını söylüyor. piyasaya sürülmesiyle şirket, iPhone mini serisini resmen bitirmişti. Şimdi, yeni bir rapor, temel 6.1 inç iPhone’ların bu modelle rafa kalkacağı söyleniyor.

iPhone 15 Ultra

Hatırlatmak gerekirse çok önceden beri firmanın bir ultra model üzerinde çalıştığına dair iddialar var, daha önce bu modelin 14 serisinde çıkacağı söyleniyordu. Ancak iddialar ilk etapda asılsız çıksa da firmanın bu modeli 15 serisinde kullanmayı amaçladığı söyleniyor.

Bu durumu beğenmeyenlerin olduğunu söyleyelim. iPhone Pro Max modellerinin zaten çok büyük olduğunu belirtti. Şu anda, baz model, bazılarının tercih ettiği markanın tek gerçek kompakt amiral gemisi telefonu. Yani başka bir büyük iPhone modeline karşı çıkanların olması şaşırtıcı değil. Ayrıca Apple’ın iPhone 15 Ultra’yı bazı özel Ultra özelliklerle piyasaya sürmesi ihtimali de var. en iyi Pro Max serisi.

İlginç bir şekilde, birinci sınıf titanyum yapıya sahip iPhone 15 Ultra hakkında yakın zamanda bir söylenti vardı. Bu doğruysa, titanyum paslanmaz çelikten yüzde 45 daha hafif ama yine de aynı derecede güçlü olduğu için iPhone 14 Pro Max’in tek elle çok ağır ve hantal olduğundan şikayet eden Apple kullanıcılarının bazı sorunlarına çözüm olabilir. 

Samsung yeni Camera Assistant uygulamasını kullanıma sundu