Ana SayfaAppleiPhone 12 için can sıkan iddialar!

iPhone 12 için can sıkan iddialar!

Apple’ın iPhone 12 modelleri tahminden biraz daha geç satışa sunulabilir. Koronavirüs Apple’ın üretim hattını sıkıntıya sokmuş.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs, firmaları da etkilemeye başladı. iPhone SE modelini duyuran Apple, anavatanında bile 2-3 hafta sonra teslimat yapabileceğini belirtmişti. Bugün ise Eylül ayında tanıtılacak olan iPhone 12 modelleri için bugün can sıkan iddialar ortaya atıldı.

Apple’a yakınlığı ile bilinen ünlü analist Ming-Chi Kuo; Apple’ın COVID-19 pandemisinden etkileneceğini belirtti. Ming-Chi Kuo’ya göre; iPhone 12’nin üretimi salgından etkilenmeye devam ediyor. iPhone SE ön siparişleri piyasa beklentilerini fazlasıyla aştı. Ancak bu modelin iPhone 11’in satışlarını olumsuz ekileyeceği ön görülüyor.

Ming-Chi Kuo, iPhone 12’nin üretim hattına sorunların yaşanacağını belirtiyor. 5G mmWave testlerini tamamlamak için çok vakit kaybeden Apple’ın, bu yıl üç farklı model tanıtacağı söyleniyor. 5.4 inç, 6.1 inç ve 6.7 inç büyüklüğünde modeller ile Eylül ayında karşımıza çıkacak olan Apple, her yıl olduğu gibi etkinlikten 1 hafta sonra telefonlarının satışına başlayamayacak.

iPhone 12

Amerika ve belli başlı Avrupa ülkelerinde yeni modellerin satışa sunulması Ekim ayını bulacak. Türkiye‘de ise bu modellerin 2021‘in başında anca satışa sunulacağını söyleyebiliriz. Apple henüz kurlarda bir güncelleme yapmadı. Yeni modelleri ile kur güncellemesi yaptığı takdirde, en ucuz iPhone’un fiyatı 8.399 TL‘yi aşacak. 7.399 TL’den ülkemize gelen iPhone 11’in kurlardan dolayı fiyatının düşmeyeceğini düşünüyoruz.

iPhone SE Plus geliyor! Apple hız kesmeden devam ediyor!

Akıllı telefon pazarı bu yıl COVID-19 yüzünden çok darbe alacak gibi görünüyor. Yeni telefonlar satışa sunulsa bile global çapta ekonomik kriz kapıda. İnsanlar işlerini kaybetmeye başladığında yeni ürün almayı bırakın yaşamını idame etmekte bile zorlanacak. Bu yüzden firmaların fiyat politikasında iyileştirme yapması gerekiyor.

1.000 dolar Amerika’da bile oldukça yüksek bir meblağ. Telefona 1.000 dolar vermeyi insanlar ne zaman kabullendi orası muamma. Umarız artık şu fiyatlar 800 dolar seviyesine kadar indirilir. Aksi durumda firmalar, ekonomik krizlerden dolayı telefon satamayacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU