iPhone 14 Plus beklentileri karşılayamadı

iPhone 14 Plus

Yaklaşık bir hafta önce raflardaki yerini alan iPhone 14 Plus’ın satışları Apple’ın beklentilerini karşılamaya yetmedi.

Amerikalı teknoloji devi Apple, merakla beklenen yeni iPhoneları geçtiğimiz ayın başında resmen tanıttı. Kısa süre sonra da ön siparişe çıkardı. iPhone 14 ve iPhone 14 Pro, 7 Eylül’deki etkinlikten kısa süre sonra satışa sunuldu. Ancak etkinlikte tanıtılan bir diğer telefon olan iPhone 14 Plus’ın çıkışı için neredeyse bir ay daha beklememiz gerekti. Ancak Plus modeli nihayet geçtiğimiz hafta raflardaki yerini aldı. Daha büyük boyutuyla standart modelden ayrılan iPhone 14 Plus, 7 Kasım’da pek çok ülkede satışa sunuldu. Ülkemizde de bugün raflardaki yerini aldı.

iphone 14 plus

iPhone 14 Plus’ın satışa sunulmasıyla birlikte, bu modelin kullanıcılardan nasıl karşılık gördüğü de belli oldu. Gelen ilk bilgilere bakılırsa Plus modeli satışlarıyla Apple’ı pek de memnun etmeyecek. Digitimes tarafından paylaşılan bilgilere göre Plus modelinin satışları Apple’ın beklentilerinin altında seyrediyor. Kullanıcılar çıktığı günden beri yoğun ilgi gören iPhone 14 Pro’ya akın etmeye devam ediyor. Bildiğiniz gibi bu yıl iPhone 14 Pro, hem standart modelden hem de Plus modelden daha gelişmiş özelliklerle geliyor. Bu yüzden standart model de Plus modeli de iPhone 14 Pro’nun gölgesinde kalmış durumda.

Oysa Apple, Plus modeline epey güveniyordu. Hatta her fırsatta, batarya ömrü konusunda bugüne kadar çıkardıkları en iyi telefonun iPhone 14 Plus olduğunu söyleyerek bu modeli ön plana çıkarmaya çalışıyordu. Ancak görünen o ki Apple’ın bu çabası yeterli olmamış.

Mark Zuckerberg, Apple’ı eleştirdi