iPhone X, 8 Plus’tan fazla satıyor


Apple bu sene 3 farklı iPhone modeli ile kullanıcıların karşısına çıkmıştı. iPhone 8 ve iPhone 8 Plus, Ekim ayında satışa sunulurken iPhone X ise bu modellerden yaklaşık olarak 1 ay sonra 3 Kasım’da raflardaki yerini almıştı. Aradaki 1 aylık sürece karşın iPhone X’in, iPhone 8 Plus satışlarını geçtiği belirtildi.

iPhone X rekoru da beraberinde getirdi

Burada iPhone X’in iPhone 8 yerine iPhone 8 Plus’la kıyaslanmasının nedeni ise satış rakamlarında gizli. Çünkü iPhone 8 Plus, iPhone 8’den daha fazla satmış durumda. Bu da 8 Plus’ın; bir Plus modelin düz modelden daha fazla sattığı ilk iPhone olduğu anlamına geliyor.

Öte yandan yayınlanan son raporlara göre, Apple’ın son çeyrekte 90 milyona yakın iPhone satması bekleniyor. Satılan 90 milyon iPhone’un 31 milyona yakınının iPhone X olması beklenmekte. Eğer bu tahminler gerçekleşirse, ilk defa iPhone satışlarından gelen ortalama gelir 700 doların üstünde çıkacak. Bir başka değişle, Apple son çeyrekte sattığı her bir iPhone için 700 doları kasasına koymuş olacak. Bu da iPhone X ile gelen bir başka rekor demek.

Sonuç olarak Apple’ın iPhone X’le muazzam bir başarı yakaladığını söylemek, pek de yanlış olmayacaktır. FaceID üzerine birçok spekülasyon ortaya atılmasına karşın, bu olumsuz hava iPhone X’in satışlarını pek de etkilememiş gibi görünüyor.

Honor V10 adeta iPhoneX’le yarışıyor


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin