iPhone 14 delikli ekranla gelebilir!

Apple, Apple Music, App Store ve diğer hizmetleri etkileyen kesintiyi çözdü

Apple’ın bu yılın son çeyreğinde tanıtacağı yeni iPhone modelinde delikli ekran tasarımı mı kullanılacak. Apple’a yakın olan bazı isimler Cupertino merkezli şirketin tasarımını değiştireceğini iddia ediyor. İşte detaylar.

iPhone 14 delikli ekranla gelebilir! Akıllı telefon pazarındaki öncü isimlerden biri olan Apple sonunda çentik tasarımından kurtuluyor. Apple’a yakın analistlerden biri olan Ming Chi Kuo yeni nesil iPhone modellerinde mevcut çentiğin yerine delikli ekran tasarımının tercih edileceğini yazdı. Peki delikli ekran tasarımıyla birlikte nasıl bir değişiklik olacak.

Malum Apple’ın hali hazırda çentik tasarımında bu kadar ısrarcı olmasının temel sebebi FaceID. Kuo’nun iddiasına göre Apple yeni nesil iPhone modellerinde FaceID yerine yeni nesil bir TouchID teknolojisi kullanacak.

Bu sayede telefonda çentik kullanmaya da gerek kalmayacak. Elbette bunlar şimdilik söylenti aşamasındaki kavramlar.

iPhone 14 delikli ekranla gelebilir

iPhone 14 delikli ekranla gelebilir!

Apple gerçekten FaceID’yi bırakıp tekrardan TouchID’ye dönüş yapar mı asıl sorulması gereken kısım bu. Şimdilik bu konu hakkında net bir bilgi bulunmuyor. Lakin az önce de söylediğimiz üzere bu ihtimali biz çok kuvvetli görmüyoruz.

iPhone 14 delikli ekranla gelebilir

Belki bu iPhone 14 için bir fikir olarak sunulmuş olabilir. Fakat bu fikrin kısa vadede benimsenmesi çok da mümkün görünmüyor. Şu sıralar AR yani sanal gerçeklik üzerine önemli çalışmalar yürüten Apple’ın FaceID sisteminden feragat etmesi çok da mantıklı görünmüyor. Elbette yine de bekleyip göreceğiz. Keza iPhone 14’ün çıkmasına daha 5 ay var.

Sosyal medyada NFT sansürü gündem oldu: Tehlikeli madde


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir