Yeni iPhone tasarımı ile fark yaratacak!

iPhone 15 Ultra 2

Apple’ın yeni nesil iPhone modelinde çok köklü değişikliklere gitmesi bekleniyor. Öyle ki şimdiye kadar fiziksel olarak kalan ses açıp kapama ve power butonu artık dokunmatik bir şekilde karşımıza çıkabilir. İşte tüm detaylar.

Yeni iPhone tasarımı ile fark yaratacak! Akıllı telefon pazarındaki en güçlü isimlerden biri olan Apple tasarım çizgisinde köklü bir değişikliğe gitmeye hazırlanıyor. Sızdırılan son bilgilere göre Cupertino merkezli şirket iPhone tarafında önemli bir tasarım değişikliğine gidecek.

iPhone 14

Bilindiği üzere son dönemde Apple’ın katlanabilir ekranlı bir iPhone üreteceğine dair bazı söylentiler mevcut. Fakat Apple’ın önceliği katlanabilir ekranlı iPhone değil.

Tersine katlanabilir ekranlı modellere rakip olacak farklı bir tasarım algısı üzerinde çalışılıyor. Apple mühendisleri hali hazırda bir telefonda yer alan tüm tuşları kaldırarak iPhone’un yan taraflarına tamamen ekran ya da dokunmatik paneller koymayı planlıyorlar.

iPhone kullananlar yüksek

Yeni iPhone tasarımı ile fark yaratacak!

Apple’ın yeni iPhone tasarımında FaceID ve ön kamera ekran altına yerleştirilirken, yan tarafta yer alan ses açıp kısma ve güç tuşu tarihe karışacak. Bu tuşların yerine farklı bir ekran tasarımı ya da dokunmatik paneller yerleştirilecek.

iPhone 15 Pro Max Could be Replaced By iPhone 15 Ultra

Böylece Apple yeni nesil iPhone modellerinde fiziksel tuşları tamamen ortadan kaldırmış olacak. Dürüst olmak gerekirse bu tarz bir yenilik Apple fanlarının tekrardan heyecanlanmasına sebep olabilir.

Malum Apple son dönemde çok tek düze bir firma haline geldi. Özellikle tasarımsal anlamda eski parlak günlerinin hayli uzağındalar. Ayrıca yenilik tarafında da genel olarak rakiplerinin arkasında kaldı. En azından bizim düşüncemiz bu yönde.

Elon Musk: “Başıma kötü bir şey gelebilir!”


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir