Ana SayfaGenelElon Musk Twitter ’ı satın mı aldı? İşte tüm detaylar

Elon Musk Twitter ’ı satın mı aldı? İşte tüm detaylar

Uzun bir süredir Twitter’a eleştiriler yağdıran dünyanın en zengin insanı Elon Musk, dün herkesi şaşırtan bir kararla Twitter hissesi satın aldı.

Elon Musk Twitter ’ı satın mı aldı? Dünyanın en zengin insanları listesinde birinci sırada olan ve hemen her gün bir şekilde gündeme gelmeye başaran Elon Musk, bu defa diğerlerinden çok daha farklı bir şekilde adından bahsettirdi. Elon Musk’ı yakından takip edenlerin çok iyi bildikleri üzere ünlü isim, özellikle son bir yıldır adeta Twitter’a kafayı takmış ve bulduğu her fırsatta sosyal medya sitesinin kendi özgürlüğünü kısıtladığını ifade etmişti.

Twitter yeni test özelliği ile eleştiri aldı Elon Musk Twitter

Yerli yersiz yaptığı eleştirilerle Twitter’ı hep zor duruma sokan Elon Musk’ın son hamlesi ise, acaba bu şekilde dünyanın en büyük sosyal medya platformunun hisselerini baskılamaya mı çalışıyordu sorusunu akıllara getirdi.

 

Elon Musk Twitter’ı satın mı aldı?

Bu soruyu sorduran konu ise Elon Musk’ın gerçekleştirdiği hisse senedi alımı. Ünlü milyarder dün itibariyle Twitter’ın tam %9,2’lik paya tekabül eden hisse senedini satın aldı ve bu alım için yaklaşık 3 milyar dolar ödedi. Musk, bu hamlesiyle birlikte Twitter’ın da en büyük hissedarı haline gelmiş oldu.

Elon Musk Twitter'a hükmediyor!

İşin ilginç yanı, bu alım haberinin internete düşmesiyle birlikte Twitter’ın hisseleri tam %26 oranında değer kazandı. Yani anlayacağınız Elon Musk bugün düne göre daha da zengin ve sadece 24 saat içerisinde servetine 750 milyon dolar daha eklemiş oldu. Bakalım önümüzdeki günlerde bu alıma ilişkin daha ne gibi detaylar ortaya çıkacak.

Google Haritalar , geçiş ücreti ve diğer rota ayrıntılarını içerecek

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting