Oppo’nun yeni delikli ekran tasarımı ortaya çıktı


Delikli ekran tasarımını kullanan üreticiler arasına Oppo da katılıyor. Çinli üreticinin bu konudaki tasarımı ise rakiplerine oranla biraz daha göz alıcı.

2018’de çentikli telefonlar moda oldu. Görünen o ki 2019’un modasıda delikli ekran tasarımına sahip modeller olacak. Hali hazırda delikli ekran tasarımı ile satışa sunulmuş bazı modeller bulunuyor. Muhtemelen önümüzdeki Şubat ayında bu modellere yenileri eklenecek.

Hali hazırda Samsung’un 20 Şubat’taki etkinliğinde delikli ekranla gelecek 3 yeni S serisi modeli tanıtacağını biliyoruz. Samsung haricinde Nokia da MWC 2019 kapsamında delikli ekran tasarımına sahip bir model tanıtacak. Fakat bu tasarımı kullanacak üretici sayısı bu kadarla da sınırlı değil.

Sızdırılan son bilgilere göre Çin’in önde gelen üreticilerinden Oppo da delikli ekranla gelecek model üzerine bazı çalışmalar yürütüyor. Geçtiğimiz gün ortaya çıkan pantent görsellerine bakacak olursak, Oppo’nun delikli ekran için parlak bir tasarım fikri var.

Oppo’dan parlak tasarım planı

Çinli üretici ön taraftaki kamera deliğini, kamera simgesi ile görünmez yapmış. Bahse konu görsellere aşağıdan göz atabilirsiniz.

Görselde görünen kamera simgesinin merceği, ön kameraya denk getirilmiş. Böylece ekrandaki delikten ötürü oluşan ölü alan da bir şekilde kullanılmış.

Oppo’nun bahse konu tasarımının hayli başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Muhtemelen bu tasarımdan esinlenen isimler olacaktır.

Bakalım Samsung’un 20 Şubat’ta tanıtacağı Infinity-O tasarımına sahip S modelleri de bizlere böyle küçük sürprizler sunacak mı? Bekleyip göreceğiz.


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin