Ana Sayfa Apple iPhone 12'nin 5G özelliği Türkiye'de çalışmayacak!

iPhone 12’nin 5G özelliği Türkiye’de çalışmayacak!

iPhone 12 modelleri ile geleccek olan 5G özelliğinin Türkiye’de kullanılmayacağı iddia ediliyor. Peki, 5G özelliği hangi ülkelerde çalışacak?

Sızıntıları ile ünlü Apple analisti Ming-Chi Kuo, geçtiğimiz ay yeni iPhone modellerinde 6 GHz mmWave desteği ve 5G özelliği olacağını belirtmişti. Ming-Chi Kuo, Apple’ın 2020 yılında dört fakrlı iPhone modeli de tanıtacağının altını çizmişti. Bugün ise Ming-Chi Kuo’dan ilginç bir iddia daha geldi.

iPhone 12 Türkiye’de 5G’siz satılacak

Kuo, mmWave ve 5G özelliğine sahip iPhone modellerinin ABD, Kanada, Japonya, Kore ve İngiltere de dahil olmak üzere beş pazarda satışa sunulacağını belirtti. Kuo, Apple’ın 5G hizmeti sunmayan veya 5G ağı yetersiz olan ülkelerde 5G özelliğini devredışı bırakacağını söylüyor.

Maliyeti de düşürmek adına Apple’ın 5G modeme yer vermemesi oldukça mantıklı gibi görünse de, ilerleyen dönem için bu hamle iPhone kullanıcılarının canını çok sıkacak.

iPhone 12

Kuo’nun iddiasından yola çıkarak; Türkiye’de satılacak olan yeni iPhone modellerinde 5G özelliğinin yer almayacağını söyleyebiliriz. 13.000 TL’ye alacağınız 5G özelliği olmayan iPhone’u, ülkemizde 5G yaygınlaştığında tuğla niyetine kullanabilirsiniz.

Oyuncu bilgisayarı Acer Predator Helios 300 fiyatı ile şaşırtıyor!

Apple’ın maliyeti düşürmek için böyle bir hamle yapması çok yersiz. Eğer yeni iPhone’ların fiyatlarında 1.000 TL’lik bir düşüş yaşanmayacaksa 5G modemi koymamak oldukça kötü bir hamle olacak gibi duruyor. Rakipleri 2019’da bile çatır çatır 5G telefon üretirken Cupertinolu firmanın bunu 2020 yılına ertelemesi ve böyle bir hamle yapacak olması çok üzücü.

Sizce Apple’ın iPhone 12 modellerinde uygulayacağı 5G politikası doğru mu? Gelin yorumlarda tartışalım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting