Ana sayfa Akıllı Telefon Qualcomm ve Samsung'dan Apple'a 5G desteği

Qualcomm ve Samsung’dan Apple’a 5G desteği

Intel’in 5G pazarından çekildiğini açıklamasıyla Qualcomm kapısını çalan Apple’ın Samsung’la da irtibata geçtiği iddia edildi. İşte konu hakkındaki detaylar.

2019’la birlikte 5G konusunda ilk adımlar atılmış oldu. Hali hazırda pek çok üretici 5G desteğine sahip ilk modellerini tanıttı ya da satışa sundu. 5G konusunda sektörün en gerisinde kalan isim ise Apple oldu.

Cupertino merkezli şirketin geçtiğimiz yıl Qualcomm ile yaşadığı süreç, ticari ilişkilerin kopma noktasına gelmesine neden olmuştu. Apple mobil modemler konusunda farklı şirketlerle el sıkışmış ve ABD merkezli yonga üreticisiyle olan ticari ilişkilerini en aza indirme kararı almıştı.

Apple 5G için şimdi de Samsung’un kapısını çaldı!

Fakat işler pek de Apple’ın planladığı gibi gitmedi. Sektördeki tüm rakipleri 5G destekli modeller çıkarmasına karşın Apple bu hususta beklenen adımları atamadı.

Hali hazırda kendi modemini üretemeyen Cupertino merkezli şirket, Intel’den de aradığı desteği bulamayınca el mahkum Qualcomm’un kapısını çaldı.

Kısa süre önce iki şirket tarafından da yapılan açıklamada mevcut mahkeme sürecinin sonlandırıldığı ve tarafların anlaşmaya vardığı ifade edilmişti.

Böylece Apple’ın yeni nesil iPhone modellerinde Qualcomm imzalı 5G modemlerin kullanılacağı da kesinlik kazandı

Apple’a yakın isimlerden biri olan Ming Chi Kuo, Cupertino merkezli şirketin 5G konusunda Samsung’dan da destek alacağını iddia etti. 5G modemler için tek bir adrese bağlı kalmak istemeyen Apple’ın Samsung’la da el sıkışacağı belirtiliyor. Yani 5G desteğine sahip ilk iPhone modellerin Samsung imzalı mobil modemler de kullanılabilir. Bekleyip göreceğiz.

OnePlus 7 tanıtım tarihi açıklandı

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

En çok şarj tüketen uygulamalar 2020

Akıllı telefonların bitmek tükenmek bilmeyen en büyük sorunu; çabuk tükenen şarjı. Peki en çok şarj tüketen uygulamalar hangileri? Cevabı makalemizde. Akıllı telefonlar son 10 yıllık...

Son Haberler