Ana sayfa Akıllı Telefon iPhone 11 Pro ve iPhone 1 kamera karşılaştırması! Dede ve torun karşı...

iPhone 11 Pro ve iPhone 1 kamera karşılaştırması! Dede ve torun karşı karşıya!

2007 yılında satışa sunulan orijinal iPhone modeliyle kısa süre önce tanıtılan iPhone 11 Pro karşı karşıya! İşte iPhone 11 Pro ve iPhone 1 kamera karşılaştırması.

Apple ilk iPhone modelini günümüzden yaklaşık olarak 12 yıl önce 2007’de satışa sunmuştu. Steve Jobs’ın tanıtımını bizzat gerçekleştirdiği telefon tüm dünyada büyük yankı uyandırmıştı. İlk iPhone modeli tasarım açısından günümüze nazaran oldukça hantaldı.

Telefonda 3G desteği bile mevcut değildi. Dahası Apple ilk iPhone modeline ön kamera koymaya bile gerek duymamıştı. Zira bu inat iPhone 4’e kadar da devam etti.

İlk iPhone modelinde 2MP’lik bir ana kamera yer alıyordu. Bu ana kamera video kaydı bile yapamıyordu.

Peki kısa süre önce tanıtılan iPhone 11 Pro ile iPhone 1 kamerasını karşılaştırırsak ortaya nasıl bir tablo çıkar?

Aslında bu karşılaştırma Apple’ın kamera tarafında geçirdiği evrimi de görmemizi sağlayacak. Elbette bu karşılaştırma ile ilgili görsellere geçmeden önce ufak bir hatırlatmada bulunalım.

2007’de satışa sunulan iPhone modelinde yer alan 2MP’lik kameraya karşılık, iPhone 11 Pro’da 12 MP, f/1.8, 26mm (wide), 1/2.55″, 1.4µm, PDAF, OIS, 12 MP, f/2.0, 52mm (telephoto), 1/3.4″, 1.0µm, PDAF, OIS, 2x optical zoom, 12 MP, f/2.4, 13mm (ultrawide) özelliklerinde 3lü ana kamera modülü yer alıyor. Dolayısıyla rakam bazlı baktığımızda bile çok büyük bir fark olduğu aşikar.

Şimdi lafı daha fazla uzatmadan sizleri iPhone 11 Pro ve iPhone 1 kamera karşılaştırması ile başbaşa bırakalım. (Diğer fotoğraflar için sayfayı değiştiriniz)

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Grafen pil önündeki en büyük engel; Çin

Yakında teknoloji sektörünü kökten değiştirecek olan grafen pil teknolojisi üzerinde neden hala istenilen gelişmeler yaşanmış değil? İşte konunun detayları. Grafen pil hakkındaki tüm detayları kısa...

Son Haberler