Nokia 9 Pureview ve iPhone XS kamera karşılaştırması

nokia 9 pureview vs iphone

Son dönemin en çok konuşulan iki modeli karşı karşıya. Nokia 9 Pureview ve iPhone XS! Peki hangisinin kamerası daha iyi? İşte bu sorunun yanıtı.

Akıllı telefon pazarındaki dengeler çok hızlı değişiyor. Daha geçtiğimiz yıla kadar telefonlar için çift kamera gerekli mi diye tartışırken, şimdilerde 5 ana kameraya sahip modelleri konuşuyoruz.

Bilindiği üzere dünyanın ilk 5 ana kameraya sahip modeli Nokia 9 Pureview, Şubat ayının sonunda gerçekleşen Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılmıştı. Dolayısıyla 5 ana kameranın nasıl bir performansa sahip olacağı büyük merak konusuydu.

iPhone XS ve Galaxy S10+ kamera karşılaştırması için tıklayın

Kısa süre önce Nokia 9 Pureview ile çekilen ilk fotoğraflar ortaya çıkmıştı. Şimdi ise Nokia 9 ilk karşılaştırması ile karşımızda.

Nokia 9’un kamera karşılaştırmasındaki rakibi ise iPhone XS. Malum, XS şu anda ülkemizde en yüksek fiyat etiketlerinden birine sahip. Peki bu telefonun kamerası Nokia 9 Pureview kadar iyi mi? Bu sorunun yanıtını Nokia 9 Pureview ve iPhone XS kamera karşılaştırması için yayınlanan fotoğraflarda bulacaksınız.

Fotoğraflara geçmeden önce ufak bir hatırlatmada bulunalım. Nokia 9 Pureview ve iPhone XS kamera karşılaştırması için seçilen fotoğraflar, aynı ışık ve aynı açıdan çekilmiştir. Ayrıca fotoğraflarda hiç bir yardımcı program ya da yardımcı ekipman kullanılmamıştır.

Şimdi lafı daha fazla uzatmadan sizleri Nokia 9 Pureview ve iPhone XS ile çekilen fotoğraflar ile başbaşa bırakalım.

Nokia 9 Pureview vs iPhone XS kamera karşılaştırması

NOT: Tüm görsellerde soldaki fotoğraf Nokia 9’a, sağdaki fotoğraf ise iPhone XS’e aittir.

Nokia 9 Pureview ve iPhone XS kamera karşılaştırması


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir