Ana sayfa Akıllı Telefon Huawei P30 Pro ve iPhone XS Max kamera karşılaştırması

Huawei P30 Pro ve iPhone XS Max kamera karşılaştırması

Son dönemin iki hit modeli karşı karşıya. Huawei P30 Pro ve iPhone XS Max. Peki bu telefonlardan hangisi daha iyi fotoğraf çekiyor? İşte bu sorunun yanıtı.

Genel olarak Apple TV reklamlarında iPhone’un iki yönünü ön plana çıkartıyor. Kamera ve FaceID. FaceID’yi bir kenara bırakacak olursak, Apple’ın kamera üzerine önemli yatırımlar yaptığını söyleyebiliriz. TV reklamlarının haricinde yalnızca YouTube üzerinden yayınlanan pek çok videoda da iPhone modellerinin kamera yönü ön plana çıkarılıyor. Hatta yeni bir iPhone modeli ile uzun metrajlı film çekmenin bile mümkün olduğu belirtiliyor.

Peki iPhone XS ya XS Max’ın kamerası Apple’ın iddia ettiği kadar iyi mi?

Huawei yerin dibine soktu!

Hatırlanacağı üzere 26 Mart’ta Huawei Paris’te özel bir etkinlik düzenledi. Çinli üretici bu etkinlikte, Apple’ın öve öve bitiremediği kamerasını adeta yerin dibine soktu. Sürekli ekrana Huawei P30 Pro ve iPhone XS Max ile aynı ışık ve aynı açıdan çekilmiş fotoğraflar yansıtıldı. Bu sunumda iPhone XS Max ile çekilen fotoğraflarda pek birşey belli olmazken, P30 Pro ile çekilen fotoğraflar gün gibi ortadaydı.

Haliyle Huawei’nin etkinliği kafalarda bazı soru işaretlerine neden oldu. Gerçekten de iPhone XS Max kamerası bu kadar kötü müydü?

Bizler de bu sorunun cevabını merak eden okurlarımız için yeni bir versus hazırladık. Bu yazımızda Huawei P30 Pro ve iPhone XS Max kameralarını karşı karşıya getireceğiz. İki telefonla da aynı ışık ve aynı açıdan çekilen fotoğraflarla basit bir kıyaslama yapacağız.

Şimdi lafı daha fazla uzatmadan sizleri Huawei P30 Pro ve iPhone XS Max kamera karşılaştırmasıyla başbaşa bırakalım.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

ESET NOD32 Antivirus yazılımı ile tehlikelere karşı korunun!

ESET, NOD32 Antivirus yazılımıyla sizi güncel tehlikelere karşı korumayı vadediyor. Ürünün kutusunun içinden çıkan kod ile yazılımı rahatlıkla kurabiliyor ve ardından güncelleyebiliyorsunuz. Sonrasında, tehlikelerle...

Son Haberler