iPad Air 6 ve iPad mini 7 2024’te geliyor

123 4

Kısa süre önce çıkan dedikodularda Apple’ın iPad Air 6 ve iPad mini 7’yi bu sene çıkarmak için hazırlıklara başladığı iddia edilmişti. Fakat yeni bir söylentiye göre bu sene herhangi bir yeni iPad modeli görmeyeceğiz.

iPad’lerle ilgili karışık dedikodular var. Ağustos ayında ortaya atılan spekülasyonlarda iPad Air 6 ve iPad mini 7’nin yolda olduğu ileri sürülmüştü. Ancak bu iddiaların tersini savunan raporlar var. Yeni iPad’lerin 2024’ten önce gelmeyeceği belirtiliyor. Kaynaklar iPad Air 6 ve iPad mini 7’nin yeni nesil iPad Pro’larla birlikte tanıtılacağını ifade ediyor.

Apple 2024 model tabletlerinde neler yapmayı planlıyor? Mark Gurman’a göre Apple mevcut Magic Keyboard’a yönelik eleştirileri ele alarak yeni modelde daha büyük trackpad sunacak. Gurman, iPad Pro‘nun yeni Magic Keyboard sayesinde daha fazla dizüstü bilgisayara benzeyeceğini vurguladı. Görünüşe göre 2024 model tabletler 2018’den bu yana iPad Pro serisinde yapılan en büyük yeniliklere sahip olacak.

ipad air 6

Mark Gurman yeniliklerin temel değişiklikler getireceğini söyledi. J717, J718, J720 ve J721 model isimlerine sahip yeni iPad Pro’ların dikkat çekici özelliklerinden biri OLED ekranı olacak. OLED ekran kullanım ömrü, renk doğruluğu, görüntü kalitesi bakımından avantajlar sunsa da diğer yandan yeni Pro tabletlerin fiyatının artmasına da neden olacak görünüyor.

Yeni iPad Pro’lara, iPad Air 6 ve iPad mini 7’ye M3 işlemcisi güç verecek. Air 6 ve mini 7’de işlemci dışında kamera yükseltmesi, daha iyi ses sistemi olması bekleniyor. Bunlara ek olarak ince çerçeveli tasarımın da kullanılabileceğine dair rivayetler var. Tabii ki bunların hepsinin birer iddia olduğunu ve Apple’ın farklı yeniliklere de imza atabileceğini belirtelim.

Samsung’un Galaxy Z serisi Galaxy Note serisini aratmıyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir