Ana SayfaGenelInstagram, TikTok benzeri akışı test ediyor!

Instagram, TikTok benzeri akışı test ediyor!

Instagram, gönderiler arasında gezinmeyi TikTok’a çok daha fazla benzetecek ve hissettirecek Instagram akışının yeni bir tam ekran sürümünü test ediyor. İşte detaylar.

Mark Zuckerberg, Instagram Hikayesinde testin bir önizlemesini paylaştı ve yeni görünümün “yakında” bazı kişilerin kullanımına sunulacağını söyledi. Uygulama geçen ay “tam ekran” bir yayının bir sürümünü test etmeye başladı, ancak bu test yayınında gönderiler aslında uygulamanın tüm ekranını kaplamıyordu. Ancak Zuckerberg tarafından paylaşılan en son sürümle, gönderiler TikTok’ta olduğu gibi ekranın en üstüne kadar uzanıyor. Yeni görünüm, gelen kutunuza erişmek ve yeni gönderiler oluşturmak için kısayolları da değiştiriyor.

Instagram, TikTok benzeri akışı test ediyor!

Hâlâ deneme aşamasında olmasına rağmen, yeni görünüm Meta’nın TikTok ile rekabeti birinci öncelik haline getirme arzusuyla uyumlu diyebiliriz. İnstagram’da bu değişiklik kullanıcı özet akışına daha fazla Reels ve “önerilen” içerik eklemenin yanı sıra statik görüntülerden daha çok videoyu vurgulamak anlamına gelecek. Zuckerberg, “Fotoğraflar hala Instagram’ın önemli bir parçası ve tam ekran bir Akışta görünme biçimlerini iyileştirmenin yolları üzerinde çalışıyoruz” diye yazdı.

Meta ayrıca, Facebook uygulamasında, arkadaşlarından ve takip ettikleri sayfalardan gelen gönderiler yerine, kullanıcıların akışlarına daha fazla “önerilen” içerik ekleyecek büyük bir yenilemeyi planlıyor. Zuckerberg, değişikliklerin, yalnızca kullanıcıların mevcut sosyal grafiklerine güvenmek yerine, AI odaklı önerilere yönelik daha geniş bir dönüşün parçası olduğunu söyledi.

Diablo 4, Immortal gibi oyun içi harcamalara bel bağlamayacak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting