Ana SayfaGenelInstagram, TikTok gibi tam ekran formatına geçebilir

Instagram, TikTok gibi tam ekran formatına geçebilir

Instagram, TikTok gibi ram ekran formatına geçmeye hazırlanıyor. Mark Zuckerberg, uygulamanın bu yenilikten sonra nasıl görüneceğini paylaştı.

TikTok’un özelliklerle gençlerden gördüğü yoğun ilgi sayesinde hızla büyümesi diğer şirketleri de harekete geçirmiş. Hatırlayacağınız gibi daha dün, Facebook’un TikTok’a benzeyecek şekilde yenilenmeyi planlandığı haberini sizinle paylaşmıştık. Facebook ve Instagram’ın sahibi olan Meta, sadece Facebook’u değil, Instagram’ı da TikTok’a benzetmek için çeşitli değişikler yapıyor.

Bildiğiniz gibi şirketin bu yöndeki ilk adımı Reelslar olmuştu. Reelslar bugün uygulamada en çok ilgi gören içerikler haline gelmiş durumda. Uygulamada geçirilen sürenin önemli bir bölümü Reels izleyerek geçiriliyor. Ancak şirket sadece Reelslarla yetinmeyecek gibi görünüyor. Çünkü gelen son haberlere göre şirket, kendi uygulamasını da TikTok gibi tam ekran formatına geçirmeye hazırlanıyor.

Meta, Instagram Reels'e yeni düzenleme araçları ekliyor

Bundan sonra gönderileri de TikTok’ta ve Reels’ta olduğu gibi tam ekranda gösteren bir format test ediliyor. Uygulamanın bu yeni halinde kullanıcılar, takip ettikleri kişilerin paylaşımlarını TikTok paylaşımları gibi tam ekran formatında görecek ve yukarı, aşağı kaydırarak bu gönderiler arasında dolaşacak.

Meta CEO’su Mark Zuckerberg, bu yeni formatın nasıl görüneceğini gösteren bir görseli Story’sinde paylaştı. Şimdilik test aşamasında olan bu yeni görünümün çok yakında kullanıcılara sunulacağını söyledi.

vivo X80 Pro+ hakkında yeni detaylar ortaya çıktı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting