Ana SayfaAppleiPad 2022 A14 ile gelebilir

iPad 2022 A14 ile gelebilir

Tablet dünyasının en ünlü modellerinden biri, belki de birincisi olan iPad, bu yıl tanıtılacak modelinde oldukça önemli güncellemeler alacak.

iPad 2022 A14 ile gelebilir. Tablet denildiğinde akla ilk gelen modellerden biri olan giriş seviyesi iPad, Apple marka tablet kullanmak ancak çok fazla masrafa da girmek istemeyenlerin ilk ve en önemli tercihi konumunda. Hali hazırda satışta olan 9. Nesil iPad’e baktığımız zaman, cihazın 10,2 inç büyüklüğünde olduğunu ve gücünü de Apple A13 Bionic yonga setinden aldığını görüyoruz.

Apple bir sonraki iPad Pro'yu bu sonbaharda yayınlayabilir

Bununla birlikte 10. Nesil iPad’de bu iki temel özellikte güncellenecek. Apple’a yakın kaynaklardan gelen son bilgilere göre, yeni iPad’in ekranı 10,5 inç veya 10,9 inçe yükseltilecek. Bu sayede daha büyük bir yapıya kavuşacak olan iPad, gücünü ise A14 Bionic’ten alacak. Tabi yonga setinde getirilen bu terfi, 10. Nesil iPad’in selefine göre çok daha performanslı bir cihaz haline gelmesini sağlayacak.

iPad Air

iPad 2022 A14 ile gelebilir

Ancak iPad’deki yenilikler bunlarla da sınırlı değil. Aktarılan bilgilere göre, artık giriş seviyesi tablet modeli de 5G bağlantısına kavuşacak. Ayrıca cihazın oldukça uzun bir süredir Apple’ın gündemini meşgul eden USB Type-C bağlantı portuna da sahip olacağını söyleyelim.

Apple yeni onarım programı

10. Nesil iPad’de daha önceki modelde olduğu gibi yine Apple Pencil ve iPadOS desteğiyle karşımıza çıkacak. Şu an satışta olan modelin 7.199,00-TL’lik başlangıç fiyatına sahip olduğu düşünüldüğünde, yeni iPad’in de fiyatının buna yakın düzeylerde olması ve muhtemelen 8.000-TL’yi geçmemesi bekleniyor.

Qualcomm AB’ye 1 milyar dolar ceza ödemekten kurtuldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting