Ana SayfaGenelDiablo 4, Immortal gibi oyun içi harcamalara bel bağlamayacak

Diablo 4, Immortal gibi oyun içi harcamalara bel bağlamayacak

Diablo: Immortal’daki oyun içi harcamaların abartılı bulunmasının ardından Blizzard, Diablo 4’te bu sistemin kullanılmayacağını duyurdu.

Uzun süredir merakla beklenen mobil Diablo oyunu Diablo: Immortal kısa süre önce oyun severlerle buluştu. Diablo hayranları tarafından ilgiyle karşılanan Immortal iyi bir başlangıç yapmış olsa da, oyunu oynamaya başladıktan sonra pek çok oyun sever aynı sorundan şikayet etmeye başladı.

Oyun için alış verişten para kazanmak için oyuna harcama yapılabilecek pek çok oyun içi ürün koyan Blizzard, bu ürünlerle oyunu neredeyse para harcamadan oynanamaz hale getirmişti. Haliyle bu durum oyuncuların tepkisini çekti. Çünkü anlaşıldı ki ücretsiz diye sunulan oyunda para harcamayan oyuncuların, para harcayan oyunculara karşı rekabet etme şansı yok.

Blizzard, bu ülkelerde 'Diablo Immortal'ı yayınlamayacak

Diablo: Immortal’ın çıkışının ardından Blizzard’ın hazırlık aşamasında Diablo 4’te de benzer bir yol izleyeceğinden korkulmaya başlandı. Ancak Blizzard böyle olmayacağı konusunda oyuncuları temin ediyor. Stüdyo bir açıklama yaparak Diablo 4’te, Diablo: Immortal’daki gibi oyun içi harcamaların olmayacağını duyurdu.

Yeni Diablo oyununda oyun içi harcamalar olacak ama bu harcamalar tamamen opsiyonel olacak. İsteyen oyuncular kozmetik olarak karakterlerini geliştirmek için ücretli eşyaları ve kıyafetleri satın alabilecek. Ancak bu harcamalar oynanışa etki etmeyecek. Oyun içi ürünlere hiç harcama yapmayan biri de harcama yapan biriyle eşit şartlarda oynayabilecek.

Görünüşe bakılırsa Diablo: Immortal’ın aldığı kötü yorumlar Blizzard’ın bir açıklama yayınlamasına yatacak kadar etkili olmuş.

Qualcomm AB’ye 1 milyar dolar ceza ödemekten kurtuldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting