Instagram, bazı kullanıcılara ırklarını sormaya başlayacak

Instagram web yenilenmiş tasarım ile karşınızda!

Instagram TikTok’u taklit etme girişimlerine hız kesmeden devam ediyor diyebiliriz. Ancak platform şu anda farklı hamleler atıyor. İşte detaylar.

Taklit ile ilgili tartışmalar Meta CEO’su Mark Zuckerberg’in bazı açıklamalar yapmasına sebep oldu. CEO’ya göre öerilen içerik hacmi önümüzdeki yıl iki katına çıkarılacak. Ancak bununla da kalmayıp uygulama şimdi ilginç bazı hamleler atıyor. Şimdi, Instagram ekibi, uygulamadaki marjinal toplulukların deneyimleri hakkında daha fazla bilgi edinmek istediklerini duyurdu.

Instagram, bazı kullanıcılara ırklarını sormaya başlayacak

İnsanların platformda yaşayabileceği farklı deneyim türlerini daha iyi anlamak için platform, daha fazla demografik bilgiye ihtiyaç duyduğunu söylüyor. Bir Instagram blog gönderisinde, “İnsanların ırkını veya etnik kökenini bilmiyorsak, ürünlerimizin farklı toplulukları nasıl etkilediğini değerlendirme yeteneğimiz sınırlı” açıklamaları kullanıldı.

Bugünden itibaren ve önümüzdeki birkaç ay içinde, ABD’deki bazı kullanıcılardan kendileri hakkında bu bilgileri paylaşmaları isteniyor. Anket isteğe bağlı olacak ve herkes göremeyecek. Instagram, ankete katılmanın, gönderilerinizin erişimi gibi platformu nasıl kullandığınızla ilgili hiçbir şeyi değiştirmeyeceğini söylüyor. Bu aralar sosyal medya platformları arasında rekabetin ne kadar ciddi olduğunu belirtmeye dahi gerek yok. TikTok sosyal medya platformlarını domine ettiği için tüm platformlar da benzer uygulamalar yapmaya çalışıyor diyebiliriz. Bu kapsamda Meta da çalışmalarını hızlandırmış durumda. Ancak bu da beraberinde denetlemeleri getiriyor. Bu sebeple ırk sorma gibi denetlemeler gelecek.

Knights of the Old Republic yeniden yapımı süresiz olarak ertelendi


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir