Ana Sayfa Genel Instagram ve TikTok rekabeti farklı boyutlara ulaştı

Instagram ve TikTok rekabeti farklı boyutlara ulaştı

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından olan Instagram ve TikTok rekabeti durmak bilmiyor. Özellikle Instagram, bazı konularda daha agresif bir politika izliyor. İşte haberimizin detayları.

Görselliğin adeta herşey olduğu günümüz dünyasında, hem Instagram hem de TikTok liderlik için büyük bir çaba harcıyor. TikTok platformunun sahip olduğu müzik çalıp video çekebilme özelliğini Instagram da kullanmaya çalışıyor. Geçtiğimiz günlerde Instagram videolarda müzik kullanma özelliğini başlatmıştı. Böylece rekabet daha farklı noktalara taşındı.

Instagram ve TikTok rekabeti kızışacak

TikTok platformu henüz oldukça yeni ve net bir stratejiye sahip değil. Bu nedenle şirketin biraz daha geliştirme sürecine girmesi gerekiyor. Kullanıcılar bazı zamanlarda çeşitli altyapı sorunlarından yakınıyor.

Sosyal medya platformlarının kendisi arasındaki rekabeti elbette sadece TikTok ve Instagram arasında değil. Facebook ve Snapchat gibi platformlar da bu rekabette çok güçlü adaylar. Facebook Instagram ile aynı çatı şirketine ait olduğu için aralarında rekabet olduğunu söylemek pek mümkün değil. Snapchat ise, bu konuda gerçekten de tüm sınırları zorluyor.

Facebook çatı şirketleri genellikle diğer şirketlerden çok fazla kopyalama yapıyor. Özellikle Instagram, TikTok platformundan çeşitli özellikler almaya başladı. İlerleyen dönemlerde müzik dublajı kullanarak çeşitli dans figürlerinin yapıldığını ve adeta TikTok kopyası haline geldiğini de görebiliriz. Sizce Instagram ile TikTok arasındaki rekabet hangi boyutlarda? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

Dying Light 2 ertelendi! Yeni çıkış tarihi ne zaman?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting