Ana SayfaGenelInstagram, Facebook ve Twitter'a Türkiye'den ceza!

Instagram, Facebook ve Twitter’a Türkiye’den ceza!

BTK söz verdiği gibi Instagram, Facebook ve Twitter’ın da aralarında bulunduğu sosyal medya devlerine ceza yağdırdı.

Bilindiği üzere ülkemizde yeni hizmete giren sosyal medya kanunu ile birlikte, Türkiye’de günlük 1 milyonun üzerinde trafik alan sosyal medya mecralarına temsilci bulundurma zorunluluğu getirilmişti.

Yani ülkemizde günde 1 milyondan fazla ziyaretçisi bulunan her sosyal medya mecrasının ülkemiz için temsilci ataması gerekliydi. BTK bu konu hakkında pek çok kurum ve kuruluşu bilgilendirmişti. Hatta geçtiğimiz günlerde bu sosyal medya mecralarına son bir uyarıda daha bulunulmuştu.

BTK’nın uyarısı sonrasında Rusya kökenli VK Türkiye için temsilci atamayı tercih etti. Aralarında Instagram, Facebook ve Twitter’ın da bulunduğu sosyal medya kanalları ise BTK’nın uyarısını görmezden geldi.

Messenger

Instagram, Facebook ve Twitter büyük ceza yedi

BTK bugün ülkemizde temsilci atamayan sosyal medya kuruluşlarına ceza yağdırdı. Aralarında dünyanın en büyük sosyal medya mecralarının da bulunduğu onlarca isme 10’ar milyon TL ceza kesildi.

Peki şimdi ne olacak? Eğer temsilci ataması gerçekleşirse cezanın büyük bir bölümü affediliyor. Fakat atama olmazsa 30 milyon TL daha ceza kesilecek. Bu süreçten sonra temsilcinin atanıp atanmadığına bir kez daha bakılacak. Eğer yine gerekli adımlar atılmazsa bahse konu sosyal medya kanalları Türkiye menşeili şirketlerden ve kişilerden reklam alamayacak. İşte bu noktada pek çok mecranın yola gelmesi bekleniyor. Yine de bekleyip göreceğiz.

Realme büyük bir kilometre taşını daha geride bıraktı

1 YORUM

  1. temsilcilik getirene kadar her ay 10 milyon dolar kesmeye devam etsinler hem döviz girişi olmuş olur hem de üç beş ay sonra elleri mahkum tıpış tıpış gelip açarlar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting