Ana SayfaAkıllı Telefonrealme büyük bir kilometre taşını daha geride bıraktı

realme büyük bir kilometre taşını daha geride bıraktı

Çin’in en genç akıllı telefon üreticilerinden biri olan realme yakaladığı başarılı çizgi ile takdir topluyor. İşte detaylar.

Akıllı telefon pazarındaki rekabet tüm hızıyla artmaya devam ediyor. Elbette rekabetin bu kadar hızlı bir şekilde artması, sektöre yeni girecek olan isimlerin işlerini de zorlaştırıyor. Tabi ki burada şöyle bir durumu da göz ardı etmemek gerekiyor. Global pazardaki etkinliğini arttıran Çinli üreticilerden ötürü katı fiyat politikasına sahip diğer üreticiler kabuklarına çekilmek zorunda kaldılar.

HTC, Sony ve LG gibi isimleri bu sava örnek olarak gösterebiliriz. Bu düzende kazanan ise agresif fiyat politikasıyla, uygun fiyatlı ürün satan şirketler oldu. Aynı Xiaomi gibi.

Son dönemde Xiaomi’ye benzer bir strateji çizen realme’nin de müşteri kitlesini hızla arttırdığını görüyoruz.

Realme

Realme müşteri kitlesini hızla genişletiyor

Çinli şirketten yapılan son açıklamada toplam telefon satışlarının 50 milyonu aştığı belirtildi. Realme’nin daha 2.5 yaşında bir şirket olduğunu düşündüğümüzde bu sayının etkileyici olduğunu söyleyebiliriz.

Malum artık akıllı telefon pazarı kurtlar sofrasından farksız. Dolayısıyla bu pazarda 2.5 yıl gibi bir süre içerisinde en çok telefon satan 10 şirket arasına girmek ve hatta 7. sıraya kadar tırmanmak pek de kolay değil. Dolayısıyla bu noktada realme’nin gerçekten de muazzam bir iş başardığını söyleyebiliriz.

Bu arada dip not olarak hatırlatalım. Realme Türkiye’de de kurumsal olarak hizmet veren bir şirket.

WhatsApp yeni bir özelliği daha kullanıma sunuyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU