Ana SayfaGenelInstagram dolandırıcıları bakın bu sefer hangi yöntemi kullanıyor!

Instagram dolandırıcıları bakın bu sefer hangi yöntemi kullanıyor!

Sayıları her geçen gün artış gösteren Instagram dolandırıcıları bu kadarına da pes artık dedirtti. İşte kullandıkları akıl almaz yöntem.

Salgın hepimizin hayatında önemli bir etki yaratsa bile Instagram dolandırıcıları bu konuda en fazla yarar sağlayanlar oldu. Herkesin evlerine kapandığı ve bu nedenle sosyal medya kullanımının artış gösterdiği şu günlerde, dolandırıcılar ilginç yöntemler kullanmaya devam ediyor. Bunlar arasında neler yok ki!

Normal şartlarda herhangi birisine iPhone 12 kazandınız gibi mesajlar gönderirseniz bunun sahte olduğunu düşünecektir. Fakat dolandırıcılar bu sefer yeni bir yöntem buldu. Bu teknik ile birlikte inandırıcılık seviyeleri önemli ölçüde arttı. Binlerce kişiyi kandırıp paralarını çaldılar.

Gümrük vergisi yeni bahane oldu

Neredeyse her ay farklı bir dolandırıcılık yöntemi gün yüzüne çıkıyor. Bu seferki yöntem ise iPhone 12 Pro Max 252 GB modeli üzerinden yapıldı. Şu anda piyasa değeri 18.000 TL civarında olan bu cihaz, dolandırıcılar için büyük bir fırsat yaratıyor.

Instagram dolandırıcıları
Instagram kullanıcılarına çekiliş üzerinden bu cihazı kazandığı söyleniyor. Fakat dolandırıcılar asıl vurgunu buradan yapmıyor. Mesaj gönderdikleri kişilere gümrük vergi bedelini ödersiniz bu cihaza sahip olabilirsiniz deniliyor. Gümrük vergisi için 65,7 TL yatırmaları isteniyor. Elbette para yatırılacak hesap resmi bir kurum değil.

Normal şartlarda gümrük vergisi resmi kamu kuruluşuna yapılır Fakat burada kişisel banka hesap numarasına para yatırılması isteniyor. 18 bin TL değerindeki cihazı bedavadan alacaklarını düşünenler ne yazık ki dolandırıcıların ağına düşüyor.

Bu yöntem üzerinden şimdiye kadar binlerce kişinin dolandırıldığı ifade ediliyor. Donanım Günlüğü ekibi olarak size gönderilen mesajlara çok dikkatli bir şekilde yaklaşmanızı ve resmi olmayan kurum veya kuruluşlar ile bağlantıya geçmemenizi öneriyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting