Ana sayfa Genel Koronavirüs dolandırıcıları ne kadar kazandı? Rakamlar açıklandı

Koronavirüs dolandırıcıları ne kadar kazandı? Rakamlar açıklandı

Herkes pandemiden büyük bir korku içindeyken Koronavirüs dolandırıcıları büyük kazanç elde etti. İşte merak edilen dolandırıcılık detayları.

Koronavirüs dolandırıcıları durmak nedir bilmeyen çalışmaya devam ediyor. Tarihin gördüğü en ağır ekonomik sorunlardan birisi de Koronavirüs salgını oldu. Büyük buhrandan bu yana hiç bu kadar yüksek düzeyde yıkıcı sorunlar yaşanmamıştı. Bugün yapılan açıklamalarda bu virüsle bağlantılı 23 milyon dolar kaybedildiği söylendi. Elbette bu pandemi sürecinin tamamı için geçerli değil.

Koronavirüs kaynaklı dolandırıcılar arttı

Yapılan açıklamalarda yaklaşık olarak 32 bin kişinin Koronavirüs kaynaklı nedenlerden dolayı dolandırıldığı ortaya çıktı. Dolandırıcıların uyguladığı yöntemler ise adeta pes dedirtti.

Koronavirüs dolandırıcıları

Koronavirüse bağlı dolandırıcılıklar sebebiyle toplamda 23,3 milyon dolar kayıp yaşandığı tahmin ediliyor ve ilginç denemelerin yapıldığı da ifade ediliyor. Dolandırıcıların en çok kullandığı yöntemlerden birisi de yüz maskesi siparişleri üzerinden işliyor. Bazı kullanıcılar yüz maskesi siparişi veriyor. Hatta ödemesini bile yapıyor. Ancak ne yazık ki ellerine maske ulaşmıyor. Bir diğer önemli mağduriyet yaşatan teknik ise kişisel verilerin toplanması ile ilgiliydi.

Honor X10 5G 20 Mayıs’ta tanıtılacak!

Son olarak dolandırıcılar banka kredilerine başvuran işletmelerden bilgi toplamaya çalıştı. Bu bilgiler içerisinde kredi kartı numarası ve şifresi gibi detaylar yer alıyordu. İşletmelerin en ufak bir şeyden bile haberi olmadan kredi kartlarından çekim yapıldı. Dünya genelinde bu tür dolandırıcılık faaliyetlerinin sayı olarak artması endişe yaratıyor. Eğer sizin de başınıza böyle bir dolandırıcılık faaliyeti geldiyse yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler