Ana Sayfa Akıllı Telefon Akıllı telefon fiyatları düşecek mi? İşte yanıtı!

Akıllı telefon fiyatları düşecek mi? İşte yanıtı!

Şu aralar pek çok kişinin aklında aynı soru bulunuyor. Akıllı telefon fiyatları düşecek mi? İşte bu sorunun yanıtı.

Malum son dönemde döviz kurlarında önemli ölçüde düşüşler yaşandı. Bir ara dola 8.60TL’ye kadar yükselmişti. Şimdilerde ise 7.40TL’ye kadar düşmüş durumda. Peki bu durum akıllı telefon fiyatlarına nasıl yansıdı? Ya da daha da önemli nasıl yansıyacak?

Bilindiği üzere geçtiğimiz gün Biden, Trump’tan görevi devraldı. Şimdi Biden’in Türkiye’ye takınacağı tavır merakla bekleniyor. Malum, Biden hükümetindeki bazı isimlerin Türkiye’ye yaptırımlar uygulanması konusunda pek çok kere çağrısı olmuştu. İşte bu yaptırımların ülkemiz üzerindeki rolü çok önemli.

Eğer önümüzdeki süreçte döviz kurları tekrardan yükselirse ülkemize dışarıdan ithal olarak gelen ürünlerin fiyatı da yükselecektir.

US President-elect Joe Biden delivers remarks in Wilmington, Delaware, on November 7, 2020, after being declared the winner of the presidential election. – Democrat Joe Biden was declared winner of the US presidency November 7, defeating Donald Trump and ending an era that convulsed American politics, shocked the world and left the United States more divided than at any time in decades. (Photo by ANGELA WEISS / AFP) (Photo by ANGELA WEISS/AFP via Getty Images)

Akıllı telefon fiyatları düşecek mi? İşte yanıtı!

Fakat şunu söylemek mümkün. Hali hazırda Türkiye ile ilgili bir durum söz konusu değil. Malum ABD bir süredir iç karışıklıklarla boğuşuyor. Dolayısıyla bu karışıklıkların tamamen giderilmesi biraz daha zaman alabilir.

Eğer bu süreç içerisinde döviz kurları düşmeye devam ederse, telefon fiyatları da ucuzlayacaktır. Fakat şu anda teknoloji sektöründeki fiyatların bıçak sırtı bir durumda olduğunu söyleyebiliriz. Pek çok şey önümüzdeki birkaç gün içerisinde netlik kazanacak.

Zira ABD’den Türkiye’ye yaptırım uygulanacağına dair kararlar çıkarsa, kurlardaki yükseliş ister istemez telefon fiyatlarını da etkileyebilir.

MIUI 12.5 alacak tüm Xiaomi Redmi modelleri!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting