İki doz aşı olanların sayısı açıklandı

Covid 19 tedbiri

Bakan Koca merak edilen bir konuya daha açıklık getirdi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca şimdiye kadar ikinci doz aşısını olanlarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. İşte detaylar.

İki doz aşı olanların sayısı açıklandı. Bakan Koca ikinci doz aşısını olanların sayısını açıkladı. Sağlık Bakanı Koca, Twitter’daki hesabından yaptığı açıklamada, “İki doz aşısını yaptıranların sayısı bugün 50 milyonu geçti. 2 doz aşılılar şu an toplam nüfusun yüzde 60’ına karşılık geliyor. Aşı konusunda halen kararsız olanlar 50 milyonun kararını örnek almalı” dedi.

İki doz aşı olanların sayısı açıklandı


Hali hazırda hem Türkiye, hem de dünyada ciddi bir aşı karşıtlığı kampanyası yürütülüyor. Bazı ülkeler aşı olmayanlar için karantina şartlarına geri dönüş ilan ettiler.

Bu kapsamda aşı olmayanların sokağa çıkmaları bile yasaklanmış durumda. Elbette şimdilik Türkiye’de böyle bir durum söz konusu değil. Fakat aşı olmayanlardan bazı yerlere girişlerde PCR testi istenebiliyor.

Önümüzdeki süreçte çift doz aşılanmanın artması büyük önem arz ediyor. Çünkü hastalıktan korunmak için ikinci dozun da ötesinde üçüncü doz aşıyı da olmak gerekiyor.

Sosyal medya platformları çökmeye devam ediyor: Sabit duramadılar işte detaylar


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir