Tarihin en büyük dolandırıcısı bakın nasıl yakalandı: Hacker köşeye sıkıştırıldı

milyarlarca şifre

Tarihin en büyük dolandırıcısı olarak bilinen bir hacker kıskıvrak yakalandı. Onu yaptığı çok ufak bir işlem ele verdi. Hadi gelin bu film gibi yakalanış hikayesine birlikte bakalım.

Tarihin en büyük dolandırıcısı olarak bilinen ABD’li bir hacker tuhaf bazı olayların yaşanmasına neden oldu. Öncelikle kendisinin soygunundan bahsedelim. Bildiğiniz üzere kripto para borsalarında soygun yapılabiliyor. Üstelik bu soygunlar teknik bilgisi olan kişiler tarafından gerçekleştiriliyor.

Kripto para borsalarında herhangi bir denetim mekanizması bulunmadığı için çalınan paraların peşine düşmek pek kolay olmuyor. Bir bilgisayar korsanı durumun farkında olduğu için bundan faydalanmaya çalıştı. Bir kullanıcın hesabında yer alan 36 milyon dolarlık kripto paraya erişip ele geçirdi.

Tarihin en büyük dolandırıcısı kriptolara yöneldi

Polis kullanıcının kim olduğunu tespit etti ve onu hızlıca yakaladı. Yaklaşık olarak 6 milyon dolar değerinde kripto para ele geçirildi. Üstelik bu soyguncunun ele geçirildiği yer son derece tuhaftı. Kendisi büyük bir oyun platformunda son derece değerli bir kullanıcı adı satın almak isterken yakalandı.

Tarihin en büyük dolandırıcısı

Bu kullanıcı adını satın alıp çaldığı parayı aklamaya çalışan hacker polisler tarafından yakalandı. Yaklaşık olarak 6 milyon dolar değerindeki kripto paralar ele geçirildi. Polis ne yazık ki 30 milyon dolarlık kripto paraya erişemedi. Yani soygunun sadece bir bölümü kurtarılmış oldu. Tarihin en büyük dolandırıcısı olarak bilinen bu hacker böylece 30 milyon doları sakladı.

FBI e-posta sunucuları bir hacker tarafından hacklendi!

Tek seferde yapılan en büyük kripto para soygunu olarak bilinen bu olay önemli bir konuyu daha gündeme getirdi. Kripto para borsaları ile ilgili yeni bazı güvenlik çalışmalarının yapılması gerektiği netleşmiş oldu. Peki siz bu yaşananlar hakkında ne düşünüyorsunuz?