Sosyal medya platformları çökmeye devam ediyor: Sabit duramadılar

Sosyal medya sitelerinde şarkılar

Dünyanın en fazla ziyaret edilen sosyal medya platformları çökmeye devam ediyor. Özellikle son dönemlerde bu problemin daha fazla görüldüğünü söyleyebiliriz. İşte konuyla alakalı merak edilenler.

Sosyal medya platformları çökmeye devam ettikçe kullanıcı kaybetme ihtimalleri artıyor. Bugünlerde yaşanan bazı aksaklıklar nedeniyle akıllara yeniden erişim problemi geldi. Hatırlayacağınız üzere Facebook ve Instagram neredeyse sürekli takılıyordu. Durum böyle olunca kullanıcılar Twitter gibi sitelere yöneldi.

WhatsApp, Facebook ve Instagram gibi popüler sosyal medya uygulamalarına zaman zaman erişim problemleri yaşanabiliyor. Bu durumun en önemli nedeni bulut kaynaklı sorunlar. Spotify, Discord ve Snapchat yine buna benzer bazı sorunlar yaşamıştı.

Sosyal medya platformları çökmeye alıştı

Zaman zaman bazı platformlar beklenmeyen bir şekilde çöküş yaşayabiliyor. Ancak hiçbirisi Facebook ve ona bağlı olan uygulamalar kadar yoğun bir şekilde çökmüyor. Neredeyse her ay farklı bir erişim problemi haberi geliyor. Facebook milyarlarca kullanıcıya sahip olması nedeniyle kolaylıkla yönetilemiyor.

Sosyal medya platformları çökmeye

Dünyanın en büyük sosyal medya siteleri olarak bilinen Instagram ve Facebook bugünlerde yine erişim sorunları ile karşı karşıya. WhatsApp’ta da yine benzer erişim sorunlarının yaşandığını söyleyebiliriz. Şirketin çok fazla veriye sahip olması nedeniyle bunu sunucularda tutması zor. Bu nedenle sosyal medya siteleri çökmeye alıştı.

Facebook alışveriş konusunda yaratıcılık sınırlarını zorluyor

Facebook tarafından eğer işe yarar bir bulut sistemi geliştirilemez ise çökme haberlerinin sayısı artabilir. Şimdilik konu ile ilgili Facebook herhangi bir adım atmadı. Ancak ilerleyen dönemlerde sunucu çözümleri konusunda yeni bazı önlemler alabilirler. Peki siz bu tür büyük sosyal medya sitelerinin çökmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Konuyla ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir