Ana sayfa Akıllı Telefon iFixit Galaxy Fold'un tasarım hatasını ortaya çıkardı!

iFixit Galaxy Fold’un tasarım hatasını ortaya çıkardı!

iFixit, Galaxy Fold modelini bugün ayırdı. iFixit, bu sayede Galaxy Fold’daki tasarım tasarını da ortaya çıkarmayı başardı. İşte Galaxy Fold’un sorunu.

Samsung’un katlanabilir telefonu tanıtıldığı günden beri büyük bir merakla bekleniyordu. Güney Koreli teknoloji devi, katlanabilir telefonunu incelemeleri için basın ve YouTuber’lara göndermişti. Ancak The Verge gibi siteler bile telefonun ekranını sadece 2 günde kırmayı başarmıştı. Oldukça dayanıksız olan bu ekran için şikayetlerin artmasının ardından katlanabilir telefonun satış tarihi ertelenmişti.

Galaxy Fold tasarım hatası ile gündemde

Samsung cephesi bu olaylardan sonra telefonun ekranının kırılma sorunu hakkında çalıştıklarını açıklamıştı. Bugün ise iFixit ekibine gönderilen telefon parçalarına ayrıldı. iFixit ekibi, telefonu parçalarına ayırırken ilginç bir tasarım hatasının olduğunu fark etti.

Ekranın katlanabilir noktasının alt bölümünde kasa ile 7nm boluğun olduğunu fark eden iFixit, bunun uzun kullanımda büyük bir soruna neden olabileceğini söylüyor.

Yeni Apple AirPods 2020 yılında geliyor!

Samsung muhtemelen geri çağırdığı ve yeni satışa sunacağı Galaxy Fold modellerini bu şikayetler doğrultusunda düzeltecektir. Özellikle kasanın ekran ile birleşim noktasındaki 7nm boşluğun mutlaka kapatılması gerekiyor.

Galaxy Fold

Bakalım Samsung’un katlanabilir telefonu bu hatalarından arındırılabilecek mi? Yoksa bu akımın öncesi Mate X modeli Huawei mi olacak?

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Sony, bu telefonla çıkışa geçebilir: Sony Xperia 1 II (Mark 2)

Japon teknoloji devi Sony, bir zamanlar akıllı telefon pazarında fırtına gibi esiyordu. Firmanın Xperia markası, pek çok teknoloji sever tarafından saygıyla karşılanan bir markaydı....

Son Haberler