Samsung Galaxy Fold ne zaman satışa sunulacak?

Galaxy Fold 1

Samsung Galaxy Fold modeli bundan kısa bir süre önce, ekran bozuklukları nedeniyle kullanıcılara sorunlar yaşatıyordu. Ancak şirketin yapmış olduğu ön satışın iptali sayesinde, bu sorunu kontrol edilebilmesi için bir fırsat yaratıldı.

Samsung ortaya çıkan bu ekran bozuklukları nedeniyle, kullanıcılardan özür dilemekle birlikte normal satış tarihini de doğal olarak erteleme kararı aldı. Her ne kadar şirket bu tarihi fazla uzatmak istemese de; eğer Galaxy Fold modellerinde tekrar problemler yaşanırsa, muhtemelen büyük bir imaj kaybı ortaya çıkacak.

Samsung Galaxy Fold satış tarihi belli oldu

Şirketin adeta göz bebeği olan Galaxy Fold modelinin, ne zaman çıkacağı ile ilgili bazı bilgiler gelmeye başladı. Amerika’nın en büyük Telekomünikasyon şirketlerinden biri tanesi olan at&t küçük bir bilgi sızıntısı ortaya çıkardı.

Samsung Galaxy Fold modeli

At&t tarafından ortaya çıkarılan bu bilgi sızıntısı, esas olarak istemeden oluştu. Şirketin ürün ve hizmet raporlarında, 13 Haziran tarihi için Samsung Galaxy Fold modelinin de adı geçiyor. Görünüşe göre kuruluş, Galaxy Fold modelinin 13 Haziran’da satışa açılacağı ile ilgili bazı bilgiler almış.

Yaklaşık olarak bir milyon adet üretilen Galaxy Fold modelinin çıkış tarihi, muhtemelen çok erken olmayacak. Şirket, katlanabilir ekran teknolojisini tam olarak oturtmadan satış işlemlerine başlamayacak. Samsung’un bu stratejisi ile ilgili düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

iFixit Galaxy Fold’un tasarım hatasını ortaya çıkardı!