Ana sayfa Samsung Samsung Galaxy Fold ekran kırılma sorunu ile gündemde!

Samsung Galaxy Fold ekran kırılma sorunu ile gündemde!

Samsung’un katlanabilir telefonu Samsung Galaxy Fold’un ekran kırılma sorunu yaşadığı ortaya çıktı. Dünyaca ünlü editörler inceleme için gönderilen Galaxy Fold’un ekranının kırıldığını açıkladı.

Samsung, katlanabilir telefonu Galaxy Fold’u yurtdışındaki editörlere incelemeleri için geçtiğimiz gün göndermişti. Ancak telefonu inceleyen dünyaca ünlü editörler hatta The Verge sitesi bile Galaxy Fold’un ekranının kırıldığını dile getirmeye başladı. Yere düşmelerde anında tuzla buz olan ekran, katlama esnasında bile kırılmalar yaşayabiliyor.

Samsung Galaxy Fold ekranı kırılıyor!

Samsung, Galaxy Fold’un ekranına cam yüzey koymadığı için telefonun ekranında sanki bir ekran filmi varmış gibi görünüyor. Bazı zeki editörler de kullanma talimatlarını okumadan bu katmanı ekran filmi sanıp sökmüş. Tabi katman sökülür sökülmez ekran anında kırılmış.

Samsung, Twitter’a Galaxy Fold‘un kırık ekranlarının sürekli paylaşılmasının ardından konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Güney Koreli firma, ekran kırılma sorunu üzerinde çalıştıklarını en yakın zamanda müşterilere geri dönüleceğini belirtti.

1.980 dolara satılan bir telefonun ekranının; editörler, YouTuberlar ve hatta The Verge sitesinin editörleri tarafından kolayca kırılması büyük bir sorun. Yani bu adamlar ekranı kırıyorsa, son kullanıcı ekrana neler yapmaz.

Türkiye’deki Xbox One oyun fiyatları neden artıyor?

Bu sorunun çözüleceğini maalesef ki düşünmüyorum. Galaxy Fold’un ekranında kullanılan teknoloji kullanıma uygun değil gibi görünüyor. Muhtemele bu telefon satışa sunulacak ve kısa süre sonra satışı sonlandırılacak.

Samsung Galaxy Fold

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

En güçlü akıllı telefonlar Ocak 2020

2020 model amiral gemisi telefonların çıkmasına artık sayılı günler kaldı. İşte yeni jenerasyon öncesi en güçlü telefonlar Ocak 2020 listesi. Akıllı telefon sektöründe önemli gelişmeler...

Son Haberler