Hyundai ve Apple elektrikli otomobil üretecek: İşte herkesi şaşırtan detaylar

Apple Car

Hyundai ve Apple kendi sektörlerinde en iyiler arasında yer alıyor. Peki bu ikisi birleşir ve elektrikli otomobil üretmek isterse ortaya nasıl bir sonuç çıkar?

Hyundai ve Apple elektrikli otomobil konusunda görüşmelere başladı. Bildiğiniz üzere Apple çok açık bir şekilde otomobil geliştirmek istediğini ifade etti. İlk başlarda herkes daha çok yazılımsal açıdan Apple otomobil seçeneği ortaya çıkacağını söyledi. Fakat firmanın gerçekten de bir araba üreteceği bugünlerde kesinleşmişti.

Hyundai ise Boston Dynamics gibi şirketleri satın alarak teknolojisini üst seviyeye çıkarmaya çalışıyor. Her iki firmanın böylesine yüksek teknoloji üreterek yollarını birleştirmesi açıkçası hepimizde şaşkınlık yarattı.

Apple elektrikli araçlar Hyundai teknolojisinden yararlanabilir

Apple firmasının bir süredir otomotiv şirketleri ile temas halinde olduğu biliniyor. Hatta Tesla bile Apple araçları konusunda şirketle anlaşma yoluna gitti. Ancak Apple Tesla ile çalışmaya pek sıcak bakmıyordu.

Hyundai ve Apple

Apple car ismi verilmesi planlanan araç için Hyundai ile görüşmeler başladı. Uzun görüşmelerin hemen ardından Apple Car projesi neredeyse kesinleşti. Yani yüksek bir ihtimalle Apple kendi araçlarını Hyundai yardımıyla üretecek. Bildiğiniz üzere Hyundai gerçekten de sektörde oyun kurucu konumunda.

İkili arasında devam eden görüşmeler henüz tam olarak netleşmedi. Yeni bir elektrikli araç ortak üretilebilir veya Apple Hyundai donanımlarından yararlanabilir. Her iki ihtimalde de şirketlerin partner olacağı kesin.

Apple şirketinin yeni elektrikli araçlarının 7 yıl sonra piyasaya sürülebileceği söyleniyor. Bu süre zarfında şirket başka otomotiv firmaları ile de görüşebilir. Peki sizce Apple hangi otomotiv devi ile elektrikli araç konusunda anlaşmaya varmalı? Tahminlerinizi yorumlar bölümünden bizlere paylaşabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir