Apple elektrikli otomobil direksiyonları görenleri hayret ettirecek!

Hyundai, Apple ile araba üretme konusunda istekli

Apple elektrikli otomobil direksiyonları büyük bir şaşkınlık yaratacak gibi görünüyor. Hadi gelin bu son derece ilginç tasarıma birlikte göz atalım.

Dünyanın en popüler otomotiv dergilerinden birisi tarafından ortaya atılan iddiaya göre Apple elektrikli otomobil direksiyonları hayret ettirecek. Bugüne kadar son derece fütüristik direksiyon tasarımları ortaya çıktı. Bunlar içerisinden özellikle bazıları gerçekten de şok etkisi yarattı.

Hatırlayacağınız üzere bir dönem BMW araçlarında ilginç direksiyon tasarımları denenmek istenmişti. Şu anda bile BMW şirketi yeni tasarımları araştırıyor. Ancak Apple bunun çok daha ötesine geçecek gibi görünüyor. Peki şirketin direksiyonlar konusunda nasıl bir tasarım hedefi var.

Apple direksiyonlardan tamamen kurtulmak istiyor

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden bir tanesi olarak bilinen Apple, direksiyonlardan tamamen kurtulma amacında. Yeni ortaya çıkan detaylara göre şirket tam otonom sistemler üretmek istiyor. Böylece kimsenin direksiyonlara ihtiyacı kalmayacak.

abd yönetimi otonom

Apple firması tarafından Kia Motors ile yapılan anlaşma yaklaşık olarak 3,6 milyar dolar değerindeydi. Böylesine yüksek bir rakam tek bir otomotiv fabrikasına yapılmaz. Muhtemelen Apple yeni yazılımlar ile birlikte tam otonom sistemlere geçmek istiyor. Bu sayede araçlar çok rahat bir şekilde kullanım imkanı sunacak.

Direksiyonu olmayan araçlar elbette hayal etmesi biraz zor otomobiller diyebiliriz. Fakat Apple bir yazılım devi ve muhtemelen bu yönünü kullanacak. Böylece araçların tam otonom sistemler ile donatılması daha kolay hale gelecek. Tesla şirketinin de benzer hedefleri var.

Apple elektrikli otomobil için Kia ile anlaştı

Apple en az 4 yıl daha bu araçlar için bekleyecek. Şirketin kısa bir süre içerisinde piyasaya sunması ihtimal dahilinde değil. Sizce o zamana kadar Apple daha başka ne tür özellikler kullanmalı?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir