Huawei yeni bir katlanabilir ekranlı telefon geliştiriyor

mate v

Çinli teknoloji devi Huawei’den gelen bilgilere göre, yeni katlanabilir akıllı telefon modelini oldukça yakın bir zamanda tanıtabilir.

Huawei yeni bir katlanabilir ekranlı telefon geliştiriyor. Huawei bir taraftan Android’den koparılmasının yaralarını sarmaya çalışırken, diğer taraftan ise yeni akıllı telefonları ile rakiplerinden geri kalmamaya gayret gösteriyor. Şirketin üzerinde çalıştığı en yeni modeli ise şimdilik ismi “Huawei Mate V” olarak bilen dikey katlanabilir akıllı telefonu.

Şirketin bu yeni telefonu hakkında şimdilik bildiğimiz çok fazla bir bilgi yok. Ancak internet dünyasında kulaktan kulağa dolaşan havadislere göre, Çinli teknoloji devi bu yeni akıllı telefon modelini 23 Aralık tarihinde resmen tanıtmaya hazırlanıyor.

mate vv

Huawei yeni bir katlanabilir ekranlı telefon geliştiriyor

Tasarım itibariyle Samsung’un Galaxy Z Flip modelini andıran ve dikey katlanabilme özelliğine sahip olan Mate V büyük ihtimalle, Huawei’nin bir süre önce patentini aldığı esnek soğutma sistemi ile donatılacak. Buna göre, özel bir tüp sistemine sahip olan bu yapı, telefonun yüksek ısılara çıkmasını engellemek adına bütün yüzeyi kapsıyor. Tabi telefonun katlanabilir olma özelliğini taşıdığını düşünecek olursak, bu tüp sisteminin de aynı ölçüde esnek olacağına şüphe yok.

Bildiğiniz üzere Huawei, Amerika Birleşik Devletleri tarafından casuslukla suçlanmış, bu suçlamaların ardından ise Google tarafından kara listeye alınarak Android ortaklığının dışında bırakılmıştı. İşte bir süredir yeni akıllı telefon, tablet gibi cihazlarında Android işletim sistemini kullanamayan Huawei bu durumundan oldukça kötü etkilenmiş, ancak bunu dışa bağımlılığını azaltmak için bir fırsat olarak görmeye karar vererek kendi işletim sistemi olan HarmonyOS‘u tanıtmıştı.

Her ne kadar HarmonyOS şimdilik sadece Çin’de kullanılan bir işletim sistemi olsa da, Huawei’nin yetkili isimleri bu işletim sisteminin 2022 yılından itibaren global olarak da kullanıma sunulacağını duyurmuştu.

Facebook, Messenger kullanışlı bir özellik alıyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir