Ana SayfaAkıllı TelefonHuawei Mate 50 serisi özellikleri ile gözdağı veriyor

Huawei Mate 50 serisi özellikleri ile gözdağı veriyor

Google’ın ambargosu sonrası eski günlerini mumla arar duruma gelen Huawei, önümüzdeki hafta tanıtacağı Mate 50 serisinden daha şimdiden güzel haberler almaya başladı.

Huawei Mate 50 serisi özellikleri ile gözdağı veriyor. Çinli teknoloji devi Huawei’nin Amerika Birleşik Devletleri eski başkanı Donald Trump tarafından ajanlık faaliyetleriyle suçlanması sonrası başlayan süreç, Huawei için hiç de iyi olmayan bir noktaya gitmiş ve sonuçta şirket en önemli ortağı olan Google tarafından ambargoya maruz bırakılmıştı.

İşte Android ekosisteminin dışına itilmesinden bu yana sürekli kan kaybeden Huawei için, Mate 50 serisi yeni bir dönüm noktası olabilir. Henüz telefonun resmi satış tarihine 1 haftadan fazla zaman varken daha şimdiden 1 milyon ön siparişi aşması Huawei’yi bu konuda fazlasıyla umutlandırmış gibi görünüyor.

HUAWEI Mate 50 serisi iptal edilmemiş!

Huawei Mate 50 serisi özellikleri ile gözdağı veriyor

Geçtiğimiz günlerde internete düşen sertifikasyon görselleriyle birlikte 6 Eylül’de yani Apple’ın büyük tanıtım organizasyonundan sadece 1 gün önce resmi satışa sunulacak olan 4 Huawei Mate 50 modelinden 3’ünü kesin olarak öğrenmiştik. Buna göre Çinli teknoloji devinin, 6 Eylül tarihinde karşımıza Huawei Mate 50, Mate 50 Pro ve Mate 50 RS Porsche Design modelleri ile çıkacağı kesinleşti.

HUAWEI Mate 50 serisi iptal edilmemiş!

Ancak şirketin henüz resmi belgelerde adını görmediğimiz bununla birlikte varlığından haberdar olduğumuz dördüncü bir modeli daha bulunuyor ki onun da ismi Huawei Mate 50E. Bu cihaz diğer modellerin aksine biraz daha orta segmente yakın olarak tanımlanırken, tıpkı Mate 50 ve Mate 50 Pro gibi yine 4G bağlantı teknolojisiyle karşımıza çıkacak.

Huawei Mate 50 Pro

Eğer gelen bilgiler doğruysa, Huawei’nin 5G ambargosunu aşabileceği tek model ise Mate 50 RS Porsche Design modeli olacak. Tabi bunun şimdilik bir söylenti olduğunu ve gerçek durumu öğrenebilmek için 6 Eylül’e kadar beklememiz gerektiğini de unutmayalım.

Apple VR/AR gözlüğü için isim haklarını almaya başladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting